Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-10-2021 12:19

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Emil
Nazwisko: Kiszka
Miejsce urodzenia: FUTOMA
Data urodzenia: 04-08-1928
Imię ojca: Maciej
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 27.09.1948 do 8.01.1980 zawodowa służba wojskowa. Od 14.03.1961 do 28.02.1965 zastępca attache wojskowego i lotniczego w Szwajcarii. Od 2.11.1972 do 15.06.1973 Studium Podyplomowe Służby Zagranicznej w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR. Podczas służby poza wojskiem pracował pod przykryciem w kraju jak i za granicą.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ III POMOCNIK SZEFA - 17-10-1956
IPN BU 2174/6160, IPN BU 2602/14877 CAW 1783/90/1513, 5970/3 akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ V, REDAKCJA „WOJSKOWEGO PRZEGLĄDU ZAGRANICZNEGO” ZASTĘPCA REDAKTORA - 02-03-1959
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ WYDAWNICZY, REDAKCJA „WOJSKOWEGO PRZEGLĄDU ZAGRANICZNEGO” ZASTĘPCA REDAKTORA NACZELNEGO - 01-02-1960
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO I LOTNICZEGO - 14-03-1961
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ OPERACYJNO-SZKOLENIOWY STARSZY POMOCNIK KIEROWNIKA SEKCJI - 01-03-1965
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ I, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 27-05-1965
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VI, WYDZIAŁ I P.O. SZEFA - 10-08-1966
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XII, WYDZIAŁ I P.O. SZEFA - 01-10-1966
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XII, WYDZIAŁ I SZEF - 01-10-1967
Z II SG WP WARSZAWA ZAKŁAD TECHNIKI SPECJALNEJ, WYDZIAŁ IV SZEF - 01-02-1970
Z II SG WP WARSZAWA SŁUŻBA POZA WOJSKIEM płk 01-07-1973 08-01-1980
.