Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wiktor
Nazwisko: Młot
Miejsce urodzenia: Wandzin
Data urodzenia: 26-09-1930
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 15.10.1954 do 14.11.1955 obsługiwał kontrwywiadowczo 11 Batalion Obsługi Lotnisk. Od 14.11.1955 do 29.01.1957 zabezpieczał kontrwywiadowczo 25 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego. Od 30.06.1960 do 19.05.1961 zabezpieczał kontrwywiadowczo Oficerską Szkołę Radiotechniczną w Jeleniej Górze. Od 19.05.1961 do 29.08.1962 obsługiwał kontrwywiadowczo 60 Pułk Artylerii Obrony Przeciwlotniczej Obszaru Kraju w Gdyni.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OSI WESOŁA BRAK DANYCH SŁUCHACZ 01-10-1953
IPN BU 2174/6930 CAW 1848/94/1512 wojskowe akta osobowe
GZI MON WARSZAWA ZARZĄD INFORMACJI WOJSK LOTNICZYCH OFICER INFORMACJI 15-10-1954
GZI KdsBP WARSZAWA ZARZĄD INFORMACJI WOJSK LOTNICZYCH I OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ OBSZARU KRAJU, WYDZIAŁ INFORMACJI 10 DYWIZJI LOTNICTWA MYŚLIWSKIEGO STARSZY OFICER INFORMACJI 14-11-1955
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW KOSZALIN POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 29-01-1957
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW ELBLĄG STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 11-07-1957
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS DOSKONALENIA OFICERÓW SŁUCHACZ 23-07-1957
ZARZĄD WSW WLiOPOK WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LOTNICTWA OPERACYJNEGO W POZNANIU STARSZY POMOCNIK SZEFA 01-08-1958
ZARZĄD WSW WLiOPOK WARSZAWA ODDZIAŁ WSW 3 KORPUSU OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ OBSZARU KRAJU WE WROCŁAWIU STARSZY POMOCNIK SZEFA 16-09-1959
ZARZĄD WSW WLiOPOK WARSZAWA ODDZIAŁ V STARSZY POMOCNIK SZEFA 19-05-1961
ZARZĄD WSW WOPKiIL WARSZAWA WYDZIAŁ WSW CENTRUM SZKOLENIA SPECJALISTÓW ARTYLERII I RADIOTECHNIKI W BEMOWIE PISKIM STARSZY POMOCNIK SZEFA 29-08-1962
ZARZĄD WSW WOPKiIL WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 60 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU W GDYNI ZASTĘPCA SZEFA 21-03-1963
ZARZĄD WSW WOPKiIL WARSZAWA WYDZIAŁ WSW CENTRUM SZKOLENIA SPECJALISTÓW ARTYLERII I RADIOTECHNIKI W BEMOWIE PISKIM SZEF 01-08-1966
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 26 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU SZEF 13-03-1969
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 4 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU W GDYNI SZEF 08-06-1973
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA ODDZIAŁ WSW 3 KORPUSU OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU WE WROCŁAWIU P.O. SZEFA 30-04-1974
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA ODDZIAŁ WSW 3 KORPUSU OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU WE WROCŁAWIU SZEF 08-09-1976
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA SZEF ODDZIAŁU W DYSPOZYCYJ SZEFA WSW płk 17-05-1988 25-08-1989
.