Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 19-04-2019 08:11

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Zbigniew Józef
Nazwisko: Gąsior
Miejsce urodzenia: Ziółków
Data urodzenia: 01-01-1942
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 13.11.1965 r.
Przebieg pracy zawodowej (wybrane stanowiska):
1) 01.12.1961-31.08.1962 - Szkoła Przysposobienia Rolniczego - Brzeźnica Bychawska - nauczyciel
2) 01.09.1964-31.08.1965 - Szkoła Podstawowa - Stare Czarnowo - nauczyciel
3) 01.09.1965-31.08.1968 - Szkoła Podstawowa - Wolica - kierownik
4) 01.09.1968-31.12.1972 - Szkoła Podstawowa - Wielkolas - dyrektor
5) 01.01.1973-31.07.1975 - Szkoła Podstawowa - Spiczyn - dyrektor
Wykształcenie: 1) 1960 r. - Państwowe Technikum Rolnicze w Wojsławicach, 2) 1965 r. - Studium Nauczycielskie, 3) 1976 r. - Akademia Rolnicza w Lublinie: inżynier zootechnik, 4) 1978 r. - Akademia Rolnicza w Lublinie: studia magisterskie
Był przewodniczącym Gminnej Rady Narodowej.
Był sekretarzem POP PZPR w Wielkolesie oraz II sekretarzem KG PZPR w Abramowie - w aktach brak jest informacji co do okresów pełnienia tych funkcji. Są także wzmianki (bez wyszczególnienia miejsc pełnienia stanowisk), o tym że był w PZPR: sekretarzem organizacyjnym KG (1969-1971), sekretarzem rolnym KG (1972-1973), sekretarzem propagandy KG (1973-1974). Ponadto w aktach występuje informacja, iż Z. Gąsior pełnił nieetatowo funkcję I sekretarza KG PZPR w Spiczynie od 1974 r.
Źródła: Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/496; AP Lublin, KW PZPR Lublin: 1267/3112, Wykaz-skorowidz akt byłych pracowników 75.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz Komitet Gminny Spiczyn PZPR 01-08-1975 31-07-1980 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/496