Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stefan
Nazwisko: Zahor
Miejsce urodzenia: Bieszewo
Data urodzenia: 01-12-1916
Imię ojca: Jan
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 15.12.1948, od 28.02.1948 należał do PPS.
Z zawodu nauczyciel; poza aparatem partyjnym pracował na stanowiskach kierowniczych jako:
1) 01.04.1951 – 10.06.1953 zastępca dyrektora Liceum Pedagogicznego w Szczebrzeszynie,
2) 11.06.1953 – 30.05.1958 zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej (PWRN) w Lublinie, 3) 01.12.1963 – 20.12.1973 dyrektor Wydziału ds. Wyznań, PWRN w Lublinie,
4) 20.12.1973 – 31.08.1975 dyrektor Biura Wojewódzkiej Rady Narodowej, Urząd Wojewódzki w Lublinie,
5) 01.09.1975 – 31.12.1978 dyrektor Wydziału ds. Wyznań, Urząd Wojewódzki w Lublinie.
Od 1937 należał do Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP); pełnił funkcję członka Zarządu Powiatowego ZNP w Białej Podlaskiej. Radny rad narodowych, w okresie 03.1949 – 31.08.1949 był przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej w Terespolu. Wykształcenie: 1) Państwowe Seminarium Nauczycielskie w Leśnej Podlaskiej (1935), 2) Wyższy Kurs Nauczycielski w Krakowie (1946), 3) egzamin uproszczony dla nauczycieli szkół średnich, Państwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Warszawie (1953), 4) kurs „Problemy organizacji i zarządzania w terenowej administracji państwowej” (1976). W PZPR pełnił ponadto funkcje: członka KP PZPR w Białej Podlaskiej oraz członka KG w Leśnej Podlaskiej (brak dat). Źródło: Archiwum Zakładowe Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego (AZ LUW), akta osobowe pracowników, 6006, AAN, Urząd ds. Wyznań w Warszawie, 127/50; AP Lublin, KW PZPR w Lublinie 1975-1990, 1, 3, 5.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Komitet Gminny Terespol PZPR 15-12-1948 31-08-1949 AZ LUW, akta osobowe pracowników, 6006.
Zastępca Kierownika Wydział Propagandy Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-06-1958 30-11-1963 AZ LUW, akta osobowe pracowników, 6006.
Członek PREZYDIUM Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Lublin PZPR 06-11-1975 13-02-1978 AP Lublin, KW PZPR w Lublinie 1975-1990, 1.
Członek Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Lublin PZPR 13-02-1978 26-06-1981 AP Lublin, KW PZPR w Lublinie 1975-1990, 3, 5.