Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Artur
Nazwisko: Starewicz
Miejsce urodzenia: Warszawa
Data urodzenia: 20-03-1917
Imię ojca: Jan
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Członek WKP (b), PPR od 1944, nast. w PZPR.
Od 05.1954 r. do 08.1956 r. sekretarz CRZZ.
W 1956 r. z-ca red. nacz. "Trybuny Ludu".
Od 10.1971 r. do 07.1978 r. ambasador PRL w Wielkiej Brytanii.
Od 01.1957 r. do 02.1972 r. poseł na Sejm PRL II-V kadencji.
Źródła: Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Kierownik Wydział Propagandy KW RZESZÓW PPR 09-1944 12-1944 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 425.
Sekretarz KW Kraków PPR 01-1945 07-1945 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 425.
Zastępca Kierownika Wydział Rolny KC Warszawa PPR 08-1945 11-1945 AAN CK/X/413; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 425.
Instruktor Wydział Propagandy KC Warszawa PPR 11-1945 01-1946 AAN CK/X/413; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 425.
Kierownik Wydział Propagandy Komitet Warszawski Warszawa PPR 01-1946 10-1947 AAN CK/X/413; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 425.
I Sekretarz KW Wrocław PPR 10-1947 07-1948 AAN CK/X/413; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 425.
Kierownik Wydział Propagandy Masowej KC Warszawa PZPR 15-12-1948 30-03-1953 AAN CK/X/413; Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR, red. K. Persak, s. 132.
Kierownik Wydział Propagandy i Agitacji KC Warszawa PZPR 30-03-1953 18-01-1954 Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR, red. K. Persak, s. 131.
Zastępca Członka KC Warszawa PZPR 17-03-1954 03-1959 PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 85.
Kierownik Biuro Prasy KC Warszawa PZPR 21-12-1956 27-06-1963 Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR, red. K. Persak, s. 103.
Członek KC Warszawa PZPR 19-03-1959 12-1971 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 425; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 97.
Sekretarz KC Warszawa PZPR 06-07-1963 25-06-1971 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 251, 263.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Nie figuruje zasobie IPN.