Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mieczysław
Nazwisko: Długoszewski
Miejsce urodzenia: CZĘSTOCHOWA
Data urodzenia: 13-07-1926
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

W dniu 18.01.1945 wstąpił do MO w Częstochowie (II Komisariat). Z dniem 27.03.1945 wstąpił do WP i ukończył Oficerską Szkołę Broni Pancernej w Modlinie. W kwietniu 1948 wstąpił do ORMO (dowódca V kompanii ORMO). Od 16.03.1949 do 19.07.1949 czteromiesięczny kurs operacyjny przy WUBP w Kielcach. W 1954 Roczna Międzywojewódzka Szkoła PZPR. Od 12.01.1970 do 27.03.1970 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa. Od 1.06.1975 do 3.10.1980 komendant KW MO w Częstochowie. W 1975 powołany na przewodniczącego Wojewódzkiego Zespołu ds. Organizacji Jednostek Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa (teren województwa radomskiego).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP CZĘSTOCHOWA SEKCJA IV MŁODSZY REFERENT - 01-10-1948
IPN BU 710/289 t. 1-2 6431/VI akta osobowe
PUBP CZĘSTOCHOWA SEKCJA IV REFERENT - 01-07-1949
WUBP KIELCE WYDZIAŁ IV, SEKCJA VIII REFERENT - 01-11-1949
WUBP KIELCE WYDZIAŁ IV, SEKCJA X REFERENT - 01-01-1950
W CZĘSTOCHOWA BRAK DANYCH STRAŻNIK - 01-06-1950
W KIELCE BRAK DANYCH STRAŻNIK - 12-07-1950
WUBP KIELCE WYDZIAŁ IV, SEKCJA V REFERENT - 01-02-1951
Sz i P WUBP KIELCE KIEROWNICTWO INSTRUKTOR DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 01-06-1952
WUBP KIELCE KWATERMISTRZOSTWO, KIEROWNICTWO INSTRUKTOR - 01-04-1954
WUBP KIELCE WYDZIAŁ OGÓLNY, SEKCJA ADMINISTRACYJNA KIEROWNIK - 01-11-1954
WUdsBP KIELCE WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP KIELCE WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO KIELCE WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
CW MSW LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA SŁUCHACZ - 01-09-1959
KW MO KIELCE BRAK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 25-07-1961
KW MO KIELCE WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-09-1961
KW MO KIELCE WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-12-1967
KW MO KIELCE BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 01-06-1970 31-05-1975