Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-09-2020 08:50

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edward
Nazwisko: Rodziewicz
Miejsce urodzenia: TEOLIN
Data urodzenia: 02-02-1928
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Stefania
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.09.1955 do 5.07.1956 Międzywojewódzka Szkoła Partyjna w Lublinie. Według wniosku z 7.09.1962 pełniąc służbę na stanowisku starszego oficera operacyjnego Wydziału III KW MO w Białymstoku faktycznie kierował pracą IV-tej Grupy Operacyjnej. Od 1.11.1965 do 15.02.1967 kierownik Samodzielnej Sekcji Ogólno-Organizacyjnej KW MO w Białymstoku. Od 16.02.1967 do 31.05.1967 kierownik Samodzielnej Sekcji Informacji i Sprawozdawczości Służby Bezpieczeństwa przy KW MO w Białymstoku. Od 1.06.1967 do 31.01.1969 służba w MO. Na podstawie decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych z 08.04.1975 powołany na członka Wojewódzkiego Zespołu ds. Organizacji Jednostek MO i SB na terenie nowo tworzonego woj. suwalskiego.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV, SEKCJA V "B" REFERENT - 15-07-1952
IPN BU 0604/763, IPN Kr 053 18256/VI akta osobowe i karta
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV REFERENT SPRAWOZDAWCZY - 01-07-1953
WUBP BIAŁYSTOK INSPEKTORAT WIEJSKI, SEKCJA II REFERENT - 01-09-1954
WUdsBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV SEKCJA VI REFERENT chor. 01-04-1955 31-08-1955
WUdsBP BIAŁYSTOK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 05-07-1956
WUdsBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV SEKCJA VI OFICER OPERACYJNY - 01-08-1956
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1958
CW MSW LEGIONOWO ROCZNA OFICERSKA SZKOŁA ZAWODOWA SŁUCHACZ - 01-09-1958
KW MO BIAŁYSTOK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 24-07-1959
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1959
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III, GRUPA OPERACYJNA KIEROWNIK kpt. 15-09-1962 31-10-1965
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-02-1969
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III NACZELNIK - 16-05-1969
KW MO BIAŁYSTOK INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1973
KW MO BIAŁYSTOK INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA KIEROWNIK - 01-01-1975
KW MO TARNÓW ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 01-06-1975 30-04-1983