Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Nakielski
Miejsce urodzenia: OSTROŁĘKA
Data urodzenia: 22-07-1950
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Jadwiga
Dodatkowe informacje:

W okresie od 15.11.1976 do 21.12.1976 kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy (wywiadowców) Służby Bezpieczeństwa w Szkole Chorążych MSW w Warszawie. Od 21.02.1977 do 19.03.1977 kurs wstępny dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa przy KW MO w Szczecinie. Podczas służby w Sekcji II Wydziału III KW MO w Ostrołęce zajmował się organizowaniem operacyjnej ochrony zagadnień i środowiska pracowników Kultury i Sztuki (IPN BU 0957/555 t. 1, rozdział III, k. 14). Z opinii służbowej z 8.07.1985 wynika, iż podczas pracy w Samodzielnej Sekcji VI WUSW w Ostrołęce zajmował się operacyjnym rozpoznaniem i ochroną problematyki rolnictwa i zakładów oraz instytucji pracujących na rzecz rolnictwa (IPN BU 0957/555 t. 1, rozdział III, k. 27).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO OSTROŁĘKA WYDZIAŁ II MŁODSZY INSPEKTOR - 01-11-1976
IPN BU 0957/555 t. 1-2 565/V akta osobowe
KW MO OSTROŁĘKA WYDZIAŁ III, SEKCJA II MŁODSZY INSPEKTOR - 01-10-1978
WSO MSW LEGIONOWO STUDIA WYŻSZE ZAWODOWE (SPECJALNOŚĆ: PRAWNO-ADMINISTRACYJNA ORAZ OCHRONY BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO) SŁUCHACZ - 01-10-1979
KW MO OSTROŁĘKA DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 21-05-1982
KW MO OSTROŁĘKA WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 22-05-1982
KW MO OSTROŁĘKA WYDZIAŁ IV INSPEKTOR - 01-06-1983
WUSW OSTROŁĘKA WYDZIAŁ IV INSPEKTOR - 01-08-1983
WUSW OSTROŁĘKA SAMODZIELNA SEKCJA VI INSPEKTOR - 01-01-1985
WUSW OSTROŁĘKA WYDZIAŁ ZABEZPIECZENIA OPERACYJNEGO, SEKCJA "C" INSPEKTOR - 01-02-1986
WUSW OSTROŁĘKA WYDZIAŁ ZABEZPIECZENIA OPERACYJNEGO, SEKCJA "C" STARSZY INSPEKTOR P.O. KIEROWNIKA - 01-09-1986
WUSW OSTROŁĘKA DO DYSPOZYCJI SZEFA kpt. 16-12-1989 31-07-1990