Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-09-2020 08:50

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Jerzy Michał
Nazwisko: Zawartka
Miejsce urodzenia: Katowice
Data urodzenia: 18-07-1956
Imię ojca: Zdzisław
Imię matki: Gizela


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia [SOS] Kontrolowany operacyjnie w ramach SOS, ponieważ będąc studentem V roku Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w dyskusjach podejmowanych w środowisku studenckim, krytykował sytuację społeczno-polityczną oraz gospodarczą kraju. Powoływał się przy tym na informacje zasłyszane w rozgłośni Radia Wolna Europa. W ramach prowadzonej sprawy wykorzystano informacje TW, kontrolę korespondencji prywatnej oraz przeprowadzono z w/w rozmowę profilaktyczną. Sprawę zakończono dn. 29.04.1980. W dn. 6.05.1980 wyrejestrowano z ewidencji operacyjnej. IPN Ka 036/1480 (37634/II)
Materiały operacyjne W październiku 1986 r. funkcjonariusz Wydz. Operacyjno-Ochronnego dokonał w ewidencji operacyjnej sprawdzenia dotyczącego Jerzego Zawartka, w związku z zabezpieczeniem bliżej nieustalonej imprezy prasowej. Wypis za podstawie zapisu kartotecznego.