Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Lucjan
Nazwisko: Żaklicki
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 07-12-1921
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Leokadia
Znany/a też jako:
Lucjan Żachlicki
urodzony/a 07- 12-1921 Łódź
Imiona rodziców: Stanisław Leokadia


Dodatkowe informacje:

Wedługg charakterystyki z 26.01.1946, w tym czasie zajmował stanowisko zastępcy kierownika Wojewódzkiego Wydziału Cenzury Zagranicznej w WUBP w Gdańsku. Według pisma z 25.04.1946 z dniem 1.03.1946 przeniesiony na stanowisko kierownika Sekcji I Wydziału VIII WUBP w Gdańsku. Według karty przebiegu służby z dniem 1.01.1950 został mianowany naczelnikiem Wydziału III WUBP w Olsztynie, natomiast według wniosku personalnego z 12.12.1949 został naczelnikiem Wydziału II WUBP w Olsztynie.
W okresie od 1.12.1974 do 8.05.1975 praca cywilna w Biurze PESEL MSW.


Kursy i szkolenia:

Od 17.09.1970 do 5.12.1970 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa, zorganizowany przez Departament Szkolenia i Wydawnictw MSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP ŁÓDŹ WOJEWÓDZKI WYDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ CENZOR - 04-06-1945
IPN BU 0218/381 14110/V akta osobowe
WUBP GDAŃSK WOJEWÓDZKI WYDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ CENZOR - 11-06-1945
WUBP GDAŃSK WOJEWÓDZKI WYDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ STARSZY CENZOR - 01-09-1945
WUBP GDAŃSK WOJEWÓDZKI WYDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ STARSZY CENZOR-TŁUMACZ - 15-09-1945
WUBP GDAŃSK WOJEWÓDZKI WYDZIAŁ CENZURY ZAGRANICZNEJ REFERENT - 01-01-1946
WUBP GDAŃSK WYDZIAŁ VIII, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-03-1946
MBP WARSZAWA GŁÓWNY URZĄD CENZURY, WYDZIAŁ I, SEKCJA I REFERENT - 15-07-1946
MBP WARSZAWA GŁÓWNY URZĄD CENZURY, WYDZIAŁ I, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 07-10-1946
MBP WARSZAWA BIURO "B", WYDZIAŁ I, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 29-12-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 02-07-1947
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1948
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-01-1950
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-11-1950
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 22-01-1955
SDepI WARSZAWA SZKOŁA OFICERSKA STARSZY WYKŁADOWCA - 22-01-1955
SDepI WARSZAWA SZKOŁA OFICERSKA, CYKL OPERACYJNY STARSZY WYKŁADOWCA - 01-04-1955
SDepI WARSZAWA SZKOŁA OFICERSKA, CYKL PRZEDMIOTÓW OPERACYJNYCH STARSZY WYKŁADOWCA - 01-04-1956
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 28-11-1956
MSW WARSZAWA BIURO "W", KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR DS. SZKOLENIA ZAWODOWEGO - 01-08-1963
MSW WARSZAWA BIURO "W", INSPEKTORAT STARSZY INSPEKTOR DS. SZKOLENIA ZAWODOWEGO - 01-04-1967
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ INSPEKCJI I ANALIZ STARSZY INSPEKTOR płk 18-03-1972 15-08-1973
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ V STARSZY INSPEKTOR - 15-03-1982
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR płk 03-1984 31-08-1985
.