Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2020 08:10

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Panasewicz
Miejsce urodzenia: SUPRAŚL
Data urodzenia: 10-02-1933
Imię ojca: Ignacy
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 5.02.1959 do 5.03.1959 kurs oficerów techniki operacyjnej w Ośrodku Szkolenia Kadr MSW. Podczas służby na stanowisku referenta Sekcji VI Wydziału II w wyniku podjętych działań operacyjnych doprowadził do ustalenia miejsca zamieszkania agentki S.D. Gertrudy Kluge-Minkinskiej oraz E. Maciorowskiego byłego rezydenta S.D. (IPN BU 710/401, k. 70). Od 14.04.1971 do 26.06.1971 kurs doskonalenia kadr kierowniczych.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KOS MBP GDAŃSK ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-08-1953
IPN BU 710/401 1970/6815/VI akta osobowe
WUBP BIAŁYSTOK BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 22-08-1954
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA III REFERENT - 22-09-1954
WUdsBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ II, SEKCJA VI REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ II, SEKCJA VI OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ "T", SEKCJA I OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-01-1957
CW MSW LEGIONOWO ROCZNA OFICERSKA SZKOŁA TECHNIKI OPERACYJNEJ SŁUCHACZ - 01-09-1960
KW MO BIAŁYSTOK BRAK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 18-07-1961
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ "T", SEKCJA I STARSZY OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-09-1961
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ "T", SEKCJA I KIEROWNIK - 01-12-1962
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ KADR ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-07-1967
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 01-08-1970
WS KGB MOSKWA ROCZNE PRZESZKOLENIE SŁUCHACZ - 30-08-1973
KW MO ŁOMŻA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1975
WUSW ŁOMŻA BRAK ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 01-08-1983 05-04-1990