Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-03-2020 14:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Wojciech
Nazwisko: Gabryś
Miejsce urodzenia: Skrwilno
Data urodzenia: 22-04-1931
Imię ojca: Medard
Imię matki: Kazimiera
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 22.04.1961. Członek ZMP (1948-1954). Członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) od 15.12.1967. Członek Miejskiego Społecznego Komitetu ORMO w Łebie. Przewodniczący Zarządu Miejskiego TPPR w Łebie. Członek Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego (PRON). Członek Prezydium Miejskiego Obywatelskiego Komitetu Ocalenia Narodowego w Łebie od 29.01.1982. Przewodniczący Miejskiej Tymczasowej Rady PRON w Łebie. Radny Miejskiej Rady Narodowej (MRN) w Łebie. Zastępca Przewodniczącego MRN w Łebie. Przewodniczący Miejskiego Komitetu FJN w Łebie. Członek Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP). Instruktor szkolenia ideologicznego ZNP w Węgorzewie (1952-1953). Członek Zarządu Oddziału ZNP w Łebie. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łebie od 01.09.1959. Miejski Dyrektor Szkół w Łebie. Źródła: AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Łebie, 565/1, k. 1, 4; 565/2, k. 56, 65; Tamże, 565/3, k. 117; Tamże, 565/11, k. 63; Tamże, 565/12, k. 13, 18; Tamże, 565/13, k. 41; Tamże, 565/20, k. 44, 79v, 85. 125; Tamże, 565/24, k. 36, 83; Tamże, 565/27, k. 5, 77, 115; Tamże, 565/28, k. 1, 19, 55; Tamże, 565/31, k. 78; AIPN Gd, IPN Gd 647/52666 (EASL 052666), k. 53, 62; Tamże, IPN Gd 695/88, k. 4, 5; Tamże, IPN Gd 463/3721, k. 2-3.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek brak Komitet Miejski Łeba PZPR 21-11-1975 16-05-1981 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Łebie, 565/2, k. 7, 60v, 65-66; Tamże, 565/3, k. 6-7, 114, 117-118; Tamże, 565/11, k. 34; Tamże, 565/12, k. 17, 35; Tamże, 565/23, k. 33.
Sekretarz Ds. Propagandy Komitet Miejski Łeba PZPR 23-11-1979 16-05-1981 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Łebie, 565/3, k. 7; Tamże, 565/25, k. 6, 162.
Członek brak Komitet Miejski Łeba PZPR 15-12-1983 10-10-1986 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Łebie, 565/5, k. 96-96v; Tamże, 565/15, k. 15, 54-55; Tamże, 565/16, k. 18-19, 65-66; Tamże, 565/17, k. 40, 72.