Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Henryk
Nazwisko: Rafalski
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 17-02-1925
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 11.1949. W SL od 03.1945-11.1949 r. W l. 1948-1950 instruktor w Zarządzie Wojewódzkim SL w Łodzi. Od 01.07-11.1949 kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Propagandy Wojewódzkiego Zarządu SL w Łodzi. W ZMW „Wici” od 1945-1948. W ZMW w l. 1956-1960. W l. 1945-1946 sekretarz Zarządu Powiatowego ZMW „Wici” w Opocznie. W l.1946-1948 wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego ZMW „Wici” w Łodzi. W l. 1956-1960 członek Zarządu Wojewódzkiego ZMW w Łodzi. W ZMP w l. 1948-1952. Od 1942-01.1945 r.  w BCh i AK w pow. opoczyńskim. L. 1950-1959 asystent i adiunkt w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi. W l. 1957-1958 stypendysta Światowej Organizacji Zdrowia w Wielkiej Brytanii. W l. 1959-1964 adiunkt i kierownik Katedry Higieny Ogólnej Akademii Medycznej w Łodzi. Od 01.08.1964-31.03.1970 dyrektor Instytutu Medycyny Pracy i Higieny Wsi w Lublinie. Od 01.04.1970-1972 kierownik Zakładu Higieny Żywienia Człowieka w Instytucie Medycyny Społecznej Akademii Medycznej w Łodzi. Od 1972 r. prorektor Akademii Medycznej w Łodzi. W l. 1965-1970 redaktor naczelny kwartalnika „Medycyna Wiejska”. W l. 1967-1970 członek Prezydium Wojewódzkiego Komitetu FJN w Lublinie. Od 1972 r. poseł na Sejm PRL VI i VII kadencji. Przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej.

Źródła:  Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 2105, 2. Słownik biograficzny działaczy ruchu ludowego. Makieta,  Warszawa 1989, s. 339-340.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Referent WKW Łódź ZSL 1950 21-03-1950 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (CKDRL), sygn. 2105
Prezes WK Łódź ZSL 08-02-1959 13-07-1960 CKDRL, sygn. 2105
Członek NK Warszawa ZSL 29-11-1959 29-03-1984 CKDRL, sygn. 2105
Wiceprezes WK Łódź ZSL 06-1981 1984 CKDRL, sygn. 2105