Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2018 13:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Leonard Bolesław
Nazwisko: Łukaszuk
Miejsce urodzenia: GLINY
Data urodzenia: 29-09-1930
Imię ojca: Jan
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

Do służby w organach bezpieczeństwa państwa skierowany na podstawie nakazu pracy. W okresie od 1.04.1967 do 14.02.1973 zastępca dyrektora Gabinetu Ministra SW, od 15.02.1973 do 28.02.1982 dyrektora Biura Prawnego MSW, od 1.03.1982 do 15.04.1985 zastępca dyrektora Biura Organizacyjno-Prawnego MSW.
W dniu 1.03.1975 mianowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych docentem w ASW. Od 1.03.1975 do 30.09.1976 praca na umowę zlecenie w ASW. Członek kolegium redakcyjnego "Zeszytów Naukowych ASW". Od 1.10.1976 do 30.09.1985 praca w niepełnym wymiarze godzin (1/2 etatu) w ASW na stanowisku docenta/adiunkt Zakładu 2 Instytutu III.
Podczas służby na etacie niejawnym zatrudniony w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Z materiałów wynika, że Łukaszuk Leonard pracując na etacie niejawnym został zdekonspirowany jako funkcjonariusz resortu a informację o tym fakcie podała m.in. Radio Wolna Europa (IPN BU 003175/551, k. 205).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ III, SEKCJA II REFERENT - 15-10-1953
IPN BU 003175/551 21189/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ V, SEKCJA II REFERENT - 15-06-1954
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ V, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-11-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III, SEKCJA III REFERENT - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III, SEKCJA III OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III TŁUMACZ - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-01-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-12-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ OGÓLNY NACZELNIK - 15-12-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I NACZELNIK mjr 15-10-1965 31-03-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA (ETAT NIEJAWNY) płk 16-04-1985 28-02-1990