Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Henryk
Nazwisko: Maciąg
Miejsce urodzenia: Kuszlów, pow. Zwoleń
Data urodzenia: 23-07-1928
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 11.1949 r. W SL od 1948-11.1949. W ZMP od 1948 r. Od 01.08.1947-31.08.1949 nauczyciel w Szkole Podstawowej w Bożem. W l. 01.09.1949-30.06.1950 kierownik Szkoły Podstawowej w Pogroszynie. W l. 01.07.1950-31.05.1953 kierownik Szkoły Podstawowej w Chronowie. W l. 01.06.1953-31.08.1954 kierownik Szkoły Podstawowej w Wolanowie. W l. 01.09.1954-30.04.1959 kierownik Szkoły Podstawowej w Wawrzynowie. Od 01.05.1959-13.10.1960 podinspektor w Inspektoracie Oświaty Prezydium PRN w Radomiu. W l. 1960-1968 zastępca przewodniczącego Prezydium PRN w Radomiu. Od 19.06.1968-16.12.1973 przewodniczący Prezydium PRN w Radomiu. Od 17.12.1973-31.05.1975 naczelnik powiatu w Urzędzie Powiatowym w Zwoleniu. Zastępca przewodniczącego Wojewódzkiego Komitetu FJN w Radomin. Członek Prezydium Powiatowego Komitetu FJN w Radomiu. Prezes Powiatowego Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Radomiu. Zastępca Powiatowego Społecznego Komendanta ORMO w Radomiu.
Źródła: NKW PSL. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 8053; VII Kongres ZSL. 19-21.01.1976. Stenogram, Wyd. LSW, Warszawa 1976; VIII Kongres Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. 13-15.XII.1960 r. Stenogram, Wyd. LSW, Warszawa 1983; IX Kongres Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Stenogram, Wydawnictwo Spółdzielcze, Warszawa 1985.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Wiceprezes POWIATOWY KOMITET Radom ZSL 1958 1973 Centralna Kartoteka Działaczy Ludowych (CKDL), 8053
Członek WOJEWÓDZKI KOMITET Kielce ZSL 1958 1975 CKDRL, 8053
Prezes POWIATOWY KOMITET Zwoleń ZSL 09-03-1975 30-06-1975 CKDRL, 8053
Prezes WOJEWÓDZKI KOMITET Radom ZSL 01-07-1975 31-07-1987 CKDRL, 8053
Zastępca Członka Naczelny Komitet Warszawa ZSL 20-01-1976 14-12-1980 VII Kongres ZSL, s. 679
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 14-12-1980 21-03-1988 VIII Kongres ZSL, s. 634; IX Kongres ZSL, s. 490.