Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Mieczysław
Nazwisko: Rzepiela
Miejsce urodzenia: Wełdzirz (ZSRS)
Data urodzenia: 20-12-1919
Imię ojca: Jan
Imię matki: Ludwika
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 11.1949 r. W SL od 03.1946-11.1949 r. W l. 1946-01.1947 prezes Powiatowego Zarządu SL w Głubczycach. W l. 1947-11.1949 członek Prezydium Powiatowego Zarządu SL w Głubczycach.W l. 1946-1948 członek ZMW „Wici”. Od 07.1948-1957 w ZMP. W okresie 10.1946-06.1948 prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Głubczycach. W okresie 07.1943-06.1944 r. w AK. W okresie 11.1944-03.1946 internowany do ZSRR. Od 06.1948-10.1950 prezes Powiatowego Związku Gminnych Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Głubczycach. Od 11.1950-04.1953 prezes Wojewódzkiego Związku Gminnych Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Opolu, a od 04-06.07.1953 w Szczecinie. Od 07-12.1953 wiceprezes Wojewódzkiego Związku Gminnych Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Lublinie. W okresie 01.1954-07.07.1968 dyrektor Okręgowego Oddziału Centralnego Związku Spółdzielni Mleczarskich w Opolu. W l. 1961-1969 radny w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Opolu. W l. 1980-1983 przewodniczący Wojewódzkiej Rady Narodowej w Opolu. Od 10.1970 r. wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Komitetu FJN w Opolu. Od 01.12.1983-31.12.1985 starszy inspektor Wojewódzkiej Rady Narodowej w Opolu. Od 19.03.1972-31.08.1985 poseł na Sejm PRL VI-VIII kadencji. Od 04.1980-08.1985 zastępca przewodniczącego Komisji Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych.
Źródła: Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 7776; Archiwum Zakładu Historii Ruchu Ludowego (dalej: AZHRL), Klub Poselski ZSL, sygn. VIII/44



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek POWIATOWY KOMITET WYKONAWCZY Głubczyce ZSL 1949 1950 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (CKDRL), 7776
Przewodniczący Komisja Kontroli Stronnictwa Wojewódzki Komitet Wykonawczy Opole 1950 1953 CKDRL, 7776
Przewodniczący Wojewódzka Komisja Rewizyjna Wojewódzki Komitet Wykonawczy Opole ZSL 1956 1962 CKDRL, 7776
Członek PREZYDIUM WOJEWÓDZKI KOMITET Opole ZSL 1962 1968 CKDRL, 7776
Członek Główna Komisja Rewizyjna Naczelny Komitet Warszawa ZSL 29-11-1964 31-03-1969 CKDRL, 7776
Wiceprezes Naczelny Komitet Opole ZSL 20-06-1968 30-09-1970 CKDRL, 7776
Zastępca Członka Naczelny Komitet Warszawa ZSL 31-03-1969 4-04-1973 CKDRL, 7776
Prezes WOJEWÓDZKI KOMITET Opole ZSL 01-10-1970 30-04-1981 CKDRL, 7776
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 29-03-1984 CKDRL, 7776.