Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-03-2020 14:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Gąciarz
Miejsce urodzenia: WAGANOWICE
Data urodzenia: 15-12-1931
Imię ojca: Feliks
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

Członek ZMW i ZMP, w PZPR od 1951.Pracownik aparatu partyjnego od 1959 r.; zatrudniony początkowo na stanowisku instruktora w Komitecie Miejskim PZPR w Krakowie, następnie sekretarz Komitetu Dzielnicowego Kraków-Kleparz . W latach 1964-1966 był także członkiem Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej, a w 1966 został członkiem Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Źródła: "Gazeta Krakowska" nr 86, 12.04.1972, s.1-2; AP Kr:PZPR 310, Sygn. 51/IV/119, s. 142. Od czerwca 1975, będąc członkiem Sekretariatu i Egzekutywy Komitetu Krakowskiego PZPR, pełnił funkcję przewodniczącego Krakowskiej Komisji Kontroli Partyjnej Źródła: AP Kr: KK PZPR 118, sygn. 91/IV/15, s. 79; J.Wielgosz, "W 40-lecie powstania PZPR", Kraków 1988, s. 71-73,129,141. Za datę końcową pełnienia wymienionych funkcji przyjęto wybór nowych władz Komitetu Krakowskiego PZPR na XVII Krakowskiej Konferencji Sprawozdawczo-Wyborczej - 13.06.1981 r.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz Organizacyjny brak danych Komitet Dzielnicowy Kraków - Kleparz Kraków PZPR 1961 AP Kr: KM PZPR 29/2149/74, Sygn. 57/IV/43, s. 1.
I Sekretarz brak danych Komitet Dzielnicowy Kraków - Kleparz Kraków PZPR 01-11-1964 AP Kr: PZPR KW Kr 382, Sygn. 51/VI/22, s. 241.
I Sekretarz brak danych Komitet Dzielnicowy Kraków - Stare Miasto Kraków PZPR 1969 1-03-1972 R. Sady, "Kraków i jego dzielnice. 1945-2002", s. 173; AP Kr: PZPR 310, Sygn. 51/IV/119, s. 142.
Przewodniczący Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Kraków PZPR 01-03-1972 AP Kr: PZPR 310, Sygn. 51/IV/119, s. 142.
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Kraków PZPR 11-04-1972 J.Wielgosz, "W 40-lecie powstania PZPR...", s.123; "Gazeta Krakowska" nr 86, 12.04.1972, s.1-2.
Członek sekretariat Komitet Wojewódzki Kraków PZPR 07-04-1973 J.Wielgosz, s. 125; "Gazeta Krakowska" nr 84. 08.04.1973, s.1-2.
Członek sekretariat Komitet Krakowski Kraków PZPR 03-06-1975 13-06-1981 J. Wielgosz, ss. 71-73, 129, 140; "Gazeta Krakowska" nr 127, 4.06.1975,s. 1; AP Kr: KK PZPR 115, sygn. 91/IV/12, ss.2, s.92, KK PZPR 116, sygn. 91/IV/13, ss.2, 53,145, KK PZPR 117, sygn. 91/IV/14, ss. 2,16, 113, KK PZPR 137, sygn. 9/IV/34, ss.2, 36, 91.