Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Teodor
Nazwisko: Diomin
Miejsce urodzenia: GALICYN (ZSRS)
Data urodzenia: 30-10-1917
Imię ojca: Dymitr
Imię matki: Brak Danych
Znany/a też jako:
Feodor Diomin

Teodor Dziomin

Teodor Demin

Fiodor Diomin

Teodor Diomin
urodzony/a 18- 08-1917
Imiona rodziców: Dymitrow


Dodatkowe informacje:

Od 1938 żołnierz Armii Czerwonej, w 1943 skierowany do Wojska Polskiego a następnie do Głównego Sztabu Partyzanckiego, w 1944 skierowany do MBP. W sierpniu 1945 przeniesiony do Lublina jako zastępca techniczny 10 Pułku KBW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ AUTOTRANSPORTU SZOFER - 23-05-1945
IPN BU 0193/395, IPN Bi 98/1524 408/V, 3349/V akta osobowe i karta
KBW LUBLIN BRAK DANYCH ZASTĘPCA TECHNICZNY - 08-1945
KBW WARSZAWA SAMODZIELNY BATALION SAMOCHODOWY ZASTĘPCA DOWÓDCY KOMAPII OBSŁUGI MASZYN DS. TECHNICZNYCH - 08-1946
KBW WARSZAWA SAMODZIELNA ESKADRA LOTNICZA DOWÓDCA PLUTONU SAMOCHODOWEGO - 10-1946
ZI KBW WARSZAWA KOMENDANTURA ŚLUSARZ - 01-02-1947
ZI KBW WARSZAWA BRAK DANYCH SZOFER - 28-01-1948
WUBP ZIELONA GÓRA DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-06-1950
WUBP ZIELONA GÓRA KWATERMISTRZOSTWO, SŁUŻBA TRANSPORTOWA, GARAŻ SZOFER - 10-06-1950
WUBP ZIELONA GÓRA KWATERMISTRZOSTWO, SŁUŻBA TRANSPORTOWA KIEROWCA SAMOCHODU OSOBOWEGO-OPERACYJNEGO - 01-01-1951
WUBP BIAŁYSTOK KWATERMISTRZOSTWO, SŁUŻBA TRANSPORTOWA, GARAŻ SZOFER - 15-03-1953
WUBP BIAŁYSTOK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 15-03-1953
WUdsBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ ADMINISTRACYJNO-GOSPODARCZY, SŁUŻBA SAMOCHODOWA KIEROWCA st. sierż. 01-05-1955 31-08-1956