Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Jędrusik
Miejsce urodzenia: Winnica
Data urodzenia: 05-04-1919
Kraj urodzenia: Ukraina
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Natalia
Znany/a też jako:
Ryszard Jendrysiewicz-Jendrusik

Ryszard Jendrusik
urodzony/a 28- 03-1918 Strzemieszyce Wielkie

Ryszard Jędrusik-Jędrusiowicz
urodzony/a 04- 05-1918

Ryszard Jędrusik-Jedrysiowicz
urodzony/a 05- 04-1919

Dodatkowe informacje:

Od 1941 członek partyzantki sowieckiej. Członek GL od 1942 na terenie województwa lubelskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO GRODZISK MAZOWIECKI POSTERUNEK W RADZIEJOWICACH ZASTĘPCA KOMENDANTA - 27-01-1945
IPN Bi 060/484 708/VI akta osobowe i karta
CSOPW MO ŁÓDŹ BRAK DANYCH SŁUCHACZ 19-03-1945
KW MO ŁÓDŹ KOMPANIA OPERACYJNA ZASTĘPCA DOWÓDCY 06-1945
KG MO WARSZAWA BRAK DANYCH MILICJANT 15-11-1945
KW MO OLSZTYN BRAK DANYCH MILICJANT - 21-11-1945
KP MO OLSZTYN BRAK DANYCH INSTRUKTOR POLITYCZNO-WYCHOWAWCZY 28-11-1945
KP MO OLSZTYN PLUTON OPERACYJNY ZASTĘPCA DOWÓDCY DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 08-01-1946
KW MO OLSZTYN KURS PRZESZKOLENIA SZEREGOWYCH MILICJI OBYWATELSKIEJ KIEROWNIK NAUKOWY - 01-04-1946
KW MO OLSZTYN DO DYSPOZYCJI WYDZIAŁU PERSONALNEGO - 22-11-1946
KP MO NIDZICA ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH st. sierż. 27-11-1946 14-02-1947
.