Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Leonard Marian
Nazwisko: Żukiewicz
Miejsce urodzenia: SOKÓŁKA
Data urodzenia: 01-02-1930
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Stefania


Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz Propagandy Komitet Powiatowy Bochnia PZPR 15-11-1956 9-01-1959 AP Kr: PZPR KW Kr 382, Sygn. 51/VI/22, s. 257, 845, 887; 286, Sygn. 51/IV/96, s. 3; PZPR KW Kr 240, Sygn. 51/IV/52, s. 380 .
Sekretarz Organizacyjny Komitet Powiatowy Olkusz PZPR 05-1958 AP Kr: PZPR KW Kr 382, Sygn. 51/VI/22, ss. 257, 845, 887; 286, Sygn. 51/IV/96, s. 3; PZPR KW Kr 240, Sygn. 51/IV/52, s. 380.
Sekretarz Propagandy Komitet Powiatowy Olkusz PZPR 10-01-1959 31-10-1960 AP Kr:PZPR KW Kr 382, Sygn. 51/VI/22, s. 257, 845, 887; 286, Sygn. 51/IV/96, s. 3; PZPR KWKr 240, Sygn. 51/IV/52, s. 380.
Sekretarz Propagandy Komitet Powiatowy Tarnów PZPR 01-11-1960 AP Kr:PZPR KW Kr 382, Sygn. 51/VI/22, ss. 257, 845, 887, 286, Sygn. 51/IV/96, s. 3; PZPR KWKr 240, Sygn. 51/IV/52, s. 380.
I Sekretarz Komitet Dzielnicowy Zwierzyniec Kraków PZPR 19-06-1970 11-12-1972 J. Wielgosz, "W 40-lecie powstania PZPR....", Kraków 1988, s. 119; R. Sady, "Kraków i jego dzielnice. 1945-2002", Kraków 2003, s. 173; "Gazeta Krakowska", nr 295, 12.12.1972, s. 1-2.
Wiceprzewodniczący Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Kraków PZPR 13-12-1972 "Gazeta Krakowska", nr 297,14. 12. 1972, s.1.
Wiceprzewodniczący Krakowska Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Krakowski Kraków PZPR 15-11-1975 "Gazeta Południowa" nr 254, 17.11.1975, s.2; AP Kr:KK PZPR 115, sygn. 91/IV/12, s.92; J. Wielgosz, "W 40-lecie powstania PZPR...", s. 129.
Przewodniczący Krakowska Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Krakowski Kraków PZPR 13-06-1981 J. Wielgosz, "W 40-lecie powstania PZPR...", s. 140;"Gazeta Krakowska" nr 118, 15.06.1981, s. 1-2; AP Kr: KK PZPR 138, sygn. 91/IV/35, ss.35,116; KK PZPR 139, sygn. 91/IV/36, ss.2, 107, KK PZPR 140, sygn. 91/IV/37, s.159.
Członek Egzekutywa Komitet Krakowski Kraków PZPR 18-10-1982 AP Kr: KK PZPR 142, sygn. 91/IV/39, ss.46,100; KK PZPR 143, sygn. 91/IV/40, s.56, KK PZPR 144, sygn. 91/IV/41, s.56, KK PZPR 145, sygn. 91/IV/42, s.2, s.93, KK PZPR 148, sygn. 91/IV/45, s.93.
Przewodniczący Krakowska Komisja Kontrolno-Rewizyjna Komitet Krakowski Kraków PZPR 19-06-1986 J. Wielgosz, "W 40-lecie powstania PZPR", ss. 74, 152;"Gazeta Krakowska", nr 245, 20.10.1986, s.1.