Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-09-2018 11:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Czesław
Nazwisko: Ura
Miejsce urodzenia: Węgrce, pow. Sandomierz
Data urodzenia: 31-03-1925
Imię ojca: Andrzej
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 11.1949 r. W SL od 01.02.1948-11.1949. Od 01.05-15.09.1948 sekretarz koła SL w Lublinie. Od 20.12.1948-11.1949 sekretarz koła SL w Szczecinie. W Związku Walki Młodych w l. 1945-1947. Od 01.10.1945-30.06.1946 sekretarz koła ZWM w Lublinie. W okresie 01.07.1947-15.09.1948 księgowy w Państwowym Banku Rolnym w Lublinie. Od 16.09.1948-31.07.1950 księgowy w Oddziale Wojewódzkim Banku Rolnego w Szczecinie. Od 01.12.1961-30.11.1966 doktorant na WSNS przy KC PZPR. Od 01.03.1970-29.02.1972 adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych PAN. W okresie 01.03-30.09.1972 starszy radca w Zakładzie Administracji Państwowej URM. W l. 1972-1976 sekretarz i członek Prezydium ZG Zrzeszenia Prawników Polskich. Od 10.12.1974-01.06.1986 wiceprezes Głównego Arbitrażu Gospodarczego. Od 06.11.1985-05.07.1989 członek Trybunału Stanu. 

Źródła:  NKW PSL. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 2093;  T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991,  Warszawa 1991.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Wojewódzka Komisja Kontroli Stronnictwa Szczecin ZSL 01-08-1950 1951 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (CKDRL), 2093
Prezes Gminny Komitet Szczecin ZSL 01-08-1950 31-01-1951 CKDRL, 2093
Instruktor Wydział Organizacyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-07-1951 31-10-1952 CKDRL, 2093
Inspektor Główna Komisja Kontroli Stronnictwa Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-11-1952 31-01-1955 CKDRL, 2093
Starszy Instruktor Główna Komisja Rewizyjna Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-02-1955 31-03-1956 CKDRL, 2093
Kierownik Biuro Listów i Zażaleń Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-04-1956 28-02-1958 CKDRL, 2093
Wykładowca Centralny Ośrodek Szkoleniowy Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-03-1958 31-12-1959 CKDRL, 2093
Instruktor Wydział Organizacyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-01-1960 30-11-1961 CKDRL, 2093
Zastępca Przewodniczącego Komisja Rad Narodowych Naczelny Komitet Warszawa ZSL 1964 1973 CKDRL, 2093
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-12-1966 31-07-1969 CKDRL, 2093
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-10-1972 15-03-1974 CKDRL, 2093
Sekretarz Główny Sąd Partyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 21-01-1976 CKDRL, 2093
Członek Główna Komisja Rewizyjna Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 21-01-1976 CKDRL, 2093
Zastepca Przewodniczącego Główny Sąd Partyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 21-01-1976 24-03-1988 CKDRL, 2093
Członek Główny Sąd Partyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 24-03-1988 26-11-1989 CKDRL, 2093
Przewodniczący Główny Sąd Partyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 24-03-1988 26-11-1989 CKDRL, 2093