Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Józef
Nazwisko: Sroka
Miejsce urodzenia: SULĘCIN
Data urodzenia: 16-03-1950
Imię ojca: Józef
Imię matki: Michalina


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia/ Sprawa Operacyjnego Rozpracowania [SOS/SOR] Kolportaż nielegalnego wydawnictwa "Feniks" na terenie Zakładów Mechanicznych "Ursus" w Sulęcinie", zbiórka pieniędzy na rzecz internowanych i aresztowanych działaczy NSZZ "Solidarność". J. Sroka został zarejestrowany w charakterze figuranta pod nr Go 5910 w dn. 09.03.1983. W tym samym dniu sprawa operacyjnego sprawdzenia została przekształcona w sprawę operacyjnego rozpracowania. Mat. o sygn. 557/II zniszczono, wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych
Akta kontrolne śledztwa Kolportaż nielegalnego wydawnictwa pt. „Feniks” sygnowanego przez NSZZ „Solidarność” oraz zorganizowanie nielegalnej zbiórki pieniędzy dla rodzin internowanych i skazanych na terenie Zakładów Mechanicznych w Sulęcinie. Sprawę nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu. W dn. 14.04.1983 Wydz. Śledczy KWMO skierował przeciwko J. Sroce w tej sprawie wniosek o ukaranie do Kolegium do spraw wykroczeń przy Naczelniku Miasta i Gminy w Sulęcinie. IPN Sz 03/46 (115/III)
Akta sądowe Kolportaż nielegalnego wydawnictwa pt. „Feniks” sygnowanego przez NSZZ „Solidarność” oraz zorganizowanie nielegalnej zbiórki pieniędzy dla rodzin internowanych i skazanych na terenie Zakładów Mechanicznych w Sulęcinie. Sprawę prowadził Wydz. Śledczy KWMO w Gorzowie Wlkp. (RSD 3/83), a nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu (sygn. Ds 145/83). W dn. 13.04.1983 prokurator wydał postanowienie o wyłączeniu ze sprawy materiałów dotyczących nielegalnej zbiórki pieniędzy, którą organizował m. in. J. Sroka i skierowanie jej do Kolegium ds Wykroczeń. IPN Sz 12/3 t. 1-2 (II K 137/83)
.