Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Zygmunt
Nazwisko: Truszkowski
Miejsce urodzenia: KONIECKIE
Data urodzenia: 07-11-1908
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Bronisława


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Dokumentacja operacyjna Rejestrowany przez PUBP w Grajewie jako "nieujawniony członek nielegalnej organizacji AK podejrzany o uprawianie sabotażu". Mat. o sygn. DO-12898 zniszczono. Wpis na podstawie zapisów kartotecznych.
Materiały operacyjne W materiałach dotyczących innego byłego członka podziemia niepodległościowego AK-WiN zachowały się: doniesienia agenturalne z lata 50-tych na Zygmunta Truszkowskiego, informacje, iż był on członkiem AK oraz karta E-15 z 19.02.1973, którą w/w był sprawdzany przed rozpracowaniem z adnotacją: "nieujawniony członek AK podejrzany o uprawianie sabotażu". IPN Bi 012/41 (1280/II)
Kwestionariusz Ewidencyjny [KE] Zygmunt Truszkowski przechodzi w materiałach (wyciągi z informacji TW) kwestionariusza ewidencyjnego założonego przez SB KPMO w Grajewie na byłego członka podziemia niepodległościowego kontrolowanego w związku z podejrzeniem szerzenia wrogiej propagandy. IPN Bi 012/1449 (1280b/II)
Charakterystyka W materiałach zachował się kwestionariusz osobowy dot. Zygmunta Truszkowskiego, który od 1945 na terenie pow. grajewskiego był członkiem AK. IPN Bi 019/95 (2/41)
.