Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Andrejuk
Miejsce urodzenia: PLOSKI
Data urodzenia: 22-04-1912
Imię ojca: Szymon
Imię matki: Barbara
Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej 05.02.1945 został mianowany na stanowisko magazyniera żywnościowego KW MO Białystok. Według karty ewidencyjnej 10.10.1945 został mianowany na stanowisko szefa Sekcji Gospodarczej Wydziału Zaopatrzenia KW MO Białystok. Według karty ewidencyjnej 01.10.1947 został mianowany na stanowisko referenta ds. rejestracji cudzoziemców KW MO Białystok. Według karty ewidencyjnej na stanowisko dowódcy Kompanii Operacyjno-Konwojowo-Wartowniczej KW MO Olsztyn został mianowany 10.07.1954. W piśmie Naczelnika Wydziału Archiwum KW MO w Olsztynie do Sekretarza Komitetu Miejskiego PZPR w Olsztynie z dn. 27.11.1978 znajduje się zapis: "Od miesiąca grudnia 1939 do czerwca 1941 służył w milicji radzieckiej. W latach 1940-41 był członkiem Komsomołu. Od 1942 do 1944 był łącznikiem w partyzantce radzieckiej." W aktach występują trzy daty rozpoczęcia służby w KW MO w Białymstoku - 15.08.1944, 15.10.1944 i 20.10.1944. Rozkazem z dnia 23.01.1947 (inna data 1.02.1947) delegowany na VII Kurs Przeszkolenia Kierowników Jednostek MO w Łodzi. 14.12.1954 - 29.02.1964. służba w MO.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KM MO BIAŁYSTOK BRAK DANYCH MILICJANT - 20-10-1944
IPN Bi 060/1425 2034/VI akta osobowe i karta
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ GOSPODARCZY MAGAZYNIER ŻYWNOŚCIOWY - 05-02-1945
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ GOSPODARCZY, SEKCJA GOSPODARCZA SZEF - 10-10-1945
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ PERSONALNY DO DYSPOZYCJI - 06-09-1947
KM MO BIAŁYSTOK SŁUŻBA ZEWNĘTRZNA MŁODSZY REFERENT - 06-09-1947
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ SŁUŻBY ZEWNĘTRZNEJ, SEKCJA REJESTRACJI CUDZOZIEMCÓW REFERENT - 01-10-1947
KM MO BIAŁYSTOK IV KOMISARIAT P.O. KIEROWNIKA - 20-05-1948
KM MO BIAŁYSTOK IV KOMISARIAT KIEROWNIK - 16-04-1949
KP MO GOŁDAP ZASTĘPCA KOMENDANTA - 15-05-1950
KW MO OLSZTYN DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 15-06-1951
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ II, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 15-07-1951
KW MO OLSZTYN KOMPANIA OPERACYJNA DOWÓDCA - 01-12-1951
KW MO OLSZTYN KOMPANIA OPERACYJNO-KONWOJOWO-WARTOWNICZA DOWÓDCA por. 01-07-1954 14-12-1954
.