Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-03-2020 14:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Mieczysław
Nazwisko: Biela
Miejsce urodzenia: Bachowice
Data urodzenia: 05-03-1932
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Od 07.07.1951 r. w PZPR.
Pełnił funkcję członka Komitetu Zakładowego PZPR w Zakładach Metali Lekkich w Kętach.
Pełnił funkcję kierownika Miejskiego Ośrodka Propagandy Partyjnej przy Komitecie Miejskim PZPR w Kętach.
Pełnił funkcję kierownika Zakładowego Ośrodka Propagandy Partyjnej przy Komitecie Zakładowym PZPR w Zakładach Metali Lekkich w Kętach oraz kierownika Zakładowego Ośrodka Kształcenia Ideologicznego przy Komitecie Zakładowym PZPR w Zakładach Metali Lekkich w Kętach.
28.01.1976-02.05.1977 r. sprawował funkcję naczelnika miasta-gminy Kęty.
Źródło: AP Katowice, KW PZPR w Bielsku-Białej, teczka osobowa 44.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Gminny Ryczów PZPR 04-05-1952 1-04-1953 AP Katowice, KW PZPR w Bielsku-Białej, teczka osobowa 44.
Sekretarz Ds. Propagandy Komitet Miejski Kęty PZPR 11-1966 12-1968 AP Katowice, KW PZPR w Bielsku-Białej, teczka osobowa 44.