Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Ludwik Damian
Nazwisko: Ochocki
Miejsce urodzenia: Nowe Miasto Lubawskie
Data urodzenia: 23-02-1930
Imię ojca: Jerzy
Imię matki: Marta
Dodatkowe informacje:

Członek SD od 1951. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Komunalnej (02.1969-04.1972). Podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji, Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska w Warszawie (05.1975-11.1981). I zastępca przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów (11.1981-07.1988). Zmarł 8.07.1988 w trakcie pełnienia funkcji partyjnej. Źródła: A. Korecki, "Ludzie Ziemi Nowomiejskiej", cz. 1, s. 287-288; T. Mołdawa, "Ludzie władzy 1944-1991", s. 177, 179, 185, 296, 298, 302-303.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek brak WOJEWÓDZKI KOMITET Olsztyn SD 1961 1965 A. Korecki, „Ludzie Ziemi Nowomiejskiej”, cz. 1, s. 288.
Członek brak CENTRALNY KOMITET Warszawa SD 1965 A. Korecki, „Ludzie Ziemi Nowomiejskiej”, cz. 1, s. 287-288.
Członek PREZYDIUM CENTRALNY KOMITET Warszawa SD 26-02-1971 10-02-1973 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 296, 302.
Członek PREZYDIUM CENTRALNY KOMITET Warszawa SD 18-03-1981 8-07-1988 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 298, 303.