Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Dominik
Nazwisko: Obacz
Miejsce urodzenia: TRZEBOWNISKO
Data urodzenia: 18-11-1917
Imię ojca: Wojciech
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W PPR od 1944 r. Członek PZPR od 15.12.1948 r.
Członek Gminnej Rady Narodowej w Trzebownisku - brak bliższych danych.
Absolwent Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu i Leninizmu - brak bliższych danych.
Kierownik Wydziału Rolnego Komitetu Powiatowego PZPR w Rzeszowie - brak bliższych danych.
Instruktor Komitetu Powiatowego PZPR w Rzeszowie - brak bliższych danych.
W latach 1958-1962 pełnił funkcję I sekretarza Komitetu Gromadzkiego.
Po raz ostatni, jako członek Egzekutywy Komitetu Powiatowego PZPR w Rzeszowie (kadencja od 03.09.1955 r.), wystąpił w materiałach z posiedzenia tego organu z dnia 26.11.1956 r.
Po raz ostatni, jako członek Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Rzeszowie, wystąpił w materiałach z posiedzenia plenarnego z dnia 6.01.1960 r.
Po raz ostatni, jako członek Egzekutywy Komitetu Powiatowego PZPR w Rzeszowie (kadencja od 16.12.1959 r.), wystąpił w materiałach z posiedzenia tego organu z dnia 31.01.1962 r.
Po raz ostatni został wybrany na członka Komitetu Powiatowego PZPR w Rzeszowie w dniu 03.02.1962 r.
Po raz ostatni, jako członek Egzekutywy Komitetu Gminnego PZPR w Trzebownisku (kadencja od 27.11.1977 r.), wystąpił w materiałach z posiedzenia wymienionego organu w dniu 6.11.1979 r.
Delegat na IX Nadzwyczajny Zjazd PZPR (14-20.07.1981 r.)
Po raz ostatni, jako członek Egzekutywy Komitetu Gminnego PZPR w Trzebownisku (kadencja od 24.05.1981 r.), wystąpił w materiałach z posiedzenia wymienionego organu w dniu 29.11.1983 r.
Po raz ostatni został wybrany na członka Komitetu Gminnego PZPR w Trzebownisku w dniu 03.12.1983 r.
Zmarł 31.07.1986 r.
Źródło: AP Rzeszów, KW PZPR w Rzeszowie, 11438, k. 89; tamże, 66, k. 5, 7; tamże, KP PZPR w Rzeszowie, 63, k. 230; tamże, 69, k. 51; tamże, 5, k. 88; tamże, 8, k. 120, 120v; tamże, KG PZPR w Trzebownisku, 22, k. 23; tamże, 13, k. 183; tamże, 24, k. 25; tamże, 25, k. 6, 12, 13; tamże, 15, k. 181; "Nowiny", 2-3 VIII 1986 r., s. 2.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek brak Komitet Powiatowy RZESZÓW PZPR 16-12-1951 AP Rzeszów, Komitet Powiatowy (KP) PZPR w Rzeszowie, 2, k. 100, 101.
Członek Egzekutywa Komitet Powiatowy RZESZÓW PZPR 16-12-1951 AP Rzeszów, KP PZPR w Rzeszowie, 2, k. 111.
Członek brak Komitet Wojewódzki RZESZÓW PZPR 22-12-1956 AP Rzeszów, Komitet Wojewódzki (KW) PZPR w Rzeszowie, 8, k. 119, 120, 127, 127v.
Członek Egzekutywa Komitet Powiatowy RZESZÓW PZPR 16-12-1959 AP Rzeszów, KP PZPR w Rzeszowie, 7, k. 186.
Członek brak Komitet Gminny Trzebownisko PZPR 01-1973 AP Rzeszów, Komitet Gminny (KG) PZPR w Trzebownisku, 1, k. 5.
Członek Egzekutywa Komitet Gminny Trzebownisko PZPR 23-07-1975 AP Rzeszów, KG PZPR w Trzebownisku, 1, k. 42.
Członek Gminna Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Gminny Trzebownisko PZPR 25-11-1979 24-05-1981 AP Rzeszów, KG PZPR w Trzebownisku, 23, k. 8, tamże, 24, k. 32.
Członek Egzekutywa Komitet Gminny Trzebownisko PZPR 24-05-1981 AP Rzeszów, KG PZPR w Trzebownisku, 24, k. 24, 25.