Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2018 13:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jerzy Jan
Nazwisko: Maciak
Miejsce urodzenia: Belsk Duży
Data urodzenia: 12-07-1932
Imię ojca: Edward
Imię matki: Apolonia
Dodatkowe informacje:

Inżynier rolnik. W SL od 10.05.1949 r., od 27.11.1949 r. w ZSL. Od 1946 r. był członkiem Związku Młodzieży Wiejskiej RP "Wici". Przewodniczący Koła Związku Młodzieży Polskiej (ZMP) w Środzie Wielkopolskiej (09.1948 - 03.1950). W Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Radzieckiej (TPPR) od października 1949 roku. W latach 1953-1954 kierownik Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Czajkowie. Potem ,między innymi, był dyrektorem w Zjednoczeniu Hodowli Roślin i Nasiennictwa w Warszawie (1.12.1965 - 09.1970); wiceministrem rolnictwa od 09.1970 do 03.1976 r; prezesem Zarządu Głównego Centralnego Związku Kółek Rolniczych. W okresie od marca 1976 r. do 30.10.1980 r. zastępca przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów. Poseł na Sejm PRL VII kadencji.
Źródło: Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL) sygn. 2080.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz Uczelniany Komitet Wyższej Szkoły Rolniczej Olsztyn ZSL 01-1951 12-1951 CKDRL 2080
Członek Zarząd Koła w Ministerstwie Rolnictwa Warszawa ZSL 06-1961 12-1962 CKDRL 2080.
Prezes Koło w Ministerstwie Rolnictwa Warszawa ZSL 1963 1964 CKDRL 2080.
Wiceprezes Komitet Zakładowy w Ministerstwie Rolnictwa Warszawa ZSL 1965 1967 CKDRL 2080.
Członek WOJEWÓDZKI KOMITET Warszawa ZSL 1969 1973 CKDRL 2080.
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 15-12-1980 CKDRL 2080.
Członek PREZYDIUM Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 27-10-1980 CKDRL 2080.