Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-09-2020 08:50

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Henryk Kazimierz
Nazwisko: Zambrzycki
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 21-07-1924
Imię ojca: Jan
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

W 1963, będąc kierownikiem grupy w Wydziale II KMO m. st. Warszawy, faktycznie pracował jako inspektor SB przy KD MO Warszawa-Śródmieście (brak dokładnych dat rozpoczęcia i zakończenia). Od grudnia 1964 do końca marca 1969 oddelegowany do pracy w Grupie Operacyjno-Dochodzeniowej "P-64" przy KMO m. st. Warszawy (od 01.04.1967 przy KS MO) jako kierownik brygady.
W okresie 01.09.1948-30.12.1948 kurs wojewódzki w CW MBP w Legionowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
W WARSZAWA WARSZAWA III STRAŻNIK - 17-07-1945
IPN BU 0967/155 2024/V/KS akta osobowe i karta
W WARSZAWA WARSZAWA III STARSZY STRAŻNIK - 01-04-1947
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ III, SEKCJA II MŁODSZY REFERENT - 25-04-1948
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ III, SEKCJA II, REFERAT TERENOWY REFERENT - 01-06-1948
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ III, SEKCJA IV REFERENT - 01-07-1950
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ III, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 01-03-1952
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ III, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 15-07-1952
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ III, SEKCJA III KIEROWNIK SEKCJI - 15-09-1953
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK SEKCJI - 15-07-1954
PUBP WOŁOMIN KIEROWNICTWO SZEF - 15-08-1954
PUdsBP WOŁOMIN KIEROWNICTWO KIEROWNIK - 01-06-1955
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
CW MSW LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA SŁUCHACZ - 01-09-1959
KMO m. st. WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 25-07-1961
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1961
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 01-04-1962
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 01-04-1967
KS MO WARSZAWA INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR mjr 01-04-1969 30-06-1971