Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Andrzej Waldemar
Nazwisko: Piasecki
Miejsce urodzenia: SZCZECIN
Data urodzenia: 11-11-1952
Imię ojca: Zygmunt
Imię matki: Urszula


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Materiały ewidencyjne Dnia 17.12.1970 Andrzej Piasecki został zatrzymany w czasie rozpraszania tłumu wznoszącego wrogie okrzyki. Wpis na podstawie materiałów ewidencyjnych.
Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia [SOR] Sprawa dotyczyła „utworzenia w Przedsiębiorstwie Zaopatrzenia Farmaceutycznego CEFARM grupy założycielskiej zmierzającej do reaktywowania >Solidarności< w tym przedsiębiorstwie”. Grupa ta skierowała do Sądu Wojewódzkiego w Szczecinie wniosek o rejestrację „S” co było sprzeczne z obowiązującą wówczas Ustawą o związkach zawodowych. W dn. 18.10.1988 Sąd Wojewódzki w Szczecinie wydał postanowienie odmowne. Członkowie Komitetu założycielskiego złożyli odwołanie do Sądu Najwyższego, który 13.12.1988 odroczył rozprawę dotyczącą rejestracji „S” w PZF „Cefarm”. A. Piasecki wymieniony jest w aktach jako jeden z głównych inicjatorów utworzenia „S”, podjęto wobec niego na terenie przedsiębiorstwa „działania o charakterze represyjnym, zmierzające do pociągnięcia go do odpowiedzialności materialnej za wykorzystanie środka transportu PZF „Cefarm” w trakcie zakładania komitetu organizacyjnego”. IPN Sz 0053/630 (17483/II)
.