Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Wiktor Zdzisław
Nazwisko: Kinecki
Miejsce urodzenia: Międzychód
Data urodzenia: 31-12-1929
Imię ojca: Julian
Imię matki: Gertruda
Dodatkowe informacje:

Wedle materiału aktowego: od 1948 w ZWM i ZMP, w PZPR od 1953;
1942-1945 roznosiciel gazet, robotnik w zecerni - Drukarnia "H. Buchwold" w Międzychodzie;
1945-1949 uczeń Szkoły Średniej w Międzychodzie;
1949-1950 student na Uniwersytetach w Poznaniu i Warszawie;
1950-1951 kierownik referatu harcerskiego ZW ZMP w Poznaniu;
1951-1955 instruktor, kierownik referetu harcerskiego, z-ca kierownika wydziału harcerskiego ZG ZMP w Warszawie;
1955-1957 kierownik Wydziału Zagranicznego ZG ZMP w Warszawie;
1957-1958 sekretarz Komisji Zagranicznej OKWOM w Warszawie;
1958-1962 stały polski delegat w Sekretariacie Światowej Federacji Młodzieży Demokratycznej w Budapeszcie;
1963-1969 z-ca naczelnika, naczelnik w Głównej Kwaterze ZHP w Warszawie;
17.07.1971 - wniosek o zatwierdzenie na stanowisko ambasadora PRL w Republice Indii, Cejlonie, Królestwie Nepalu i Republice Singapuru;
Źródła: AAN sygn. XI/1034.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka KC Warszawa PZPR 20-06-1964 07-1986 PZPR, Zjazdy i plenarne posiedzenia KC. Członkowie władz naczelnych oraz I sekretarze KW PZPR 21.12.1948 - 31.12.1982, oprac. W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, s. 113, 130, 178.
Zastępca Kierownika Wydział Zagraniczny KC Warszawa PZPR 30-12-1969 1-08-1971 Źródła: AAN sygn. XI/1034; Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, oprac. W. Janowski, A. Kochański, s. 141.
I Sekretarz KW Siedlce PZPR 06-06-1975 16-12-1978 PZPR, Zjazdy i plenarne posiedzenia KC. Członkowie władz naczelnych oraz I sekretarze KW PZPR 21.12.1948 - 31.12.1982, oprac. W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, s. 324.
I Sekretarz KW Gorzów Wielkopolski PZPR 15-01-1986 PZPR. Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, władze naczelne, I sekretarze KW PZPR 1981-1986, oprac. J. Jakubowski, J. Szczeblewski, s. 92.
Członek KC Warszawa PZPR 02-07-1986 PZPR. Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, władze naczelne, I sekretarze KW PZPR 1981-1986, oprac. J. Jakubowski, J. Szczeblewski, s. 65.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Nie figuruje w ewidencji i zasobie IPN.