Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Józef Bronisław
Nazwisko: Klasa
Miejsce urodzenia: Grobla
Data urodzenia: 05-09-1931
Imię ojca: Ludwik
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Wedle materiału aktowego:
1949-1951 słuchacz Uniwersyteckich Studiów Przygotowawczych w Krakowie;
1951-1954 student Szkoły Głównej Służby Zagranicznej W-wa;
w 1957 st. referent w MSZ;
1960-1961 st. radca w MSZ;
1961-1966 konsul, nast. konsul generalny PRL we Francji (Lille)
1966-1969 wicedyrektor, nast. dyrektor Dep. Kadr w MSZ;
1969-1971 ambasador PRL na Kubie (Hawana)
1975-1980 ambasador PRL w Meksyku;
Źródła: AAN PZPR KC, sygn. V/166.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz KD Śródmieście Warszawa PZPR 1957 1960 AAN PZPR KC, sygn. V/166.
I Sekretarz KW Kraków PZPR 17-02-1971 19-05-1975 AAN PZPR KC, sygn. V/166; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 310.
Kierownik Wydział Prasy, Radia i Telewizji KC Warszawa PZPR 17-09-1980 18-06-1981 AAN PZPR KC, sygn. V/166; Informator o strukturze i obsadzie personalnej, red. K. Persak, s. 129.