Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Czesław Kazimierz
Nazwisko: Domagała
Miejsce urodzenia: Bogumiłowice
Data urodzenia: 27-08-1911
Imię ojca: Adam
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

Od 1932 r. do 1938 r. w KPP, od 12.1944 r. do 12.1948 r. w PPR.
Od 15.12.1948 r. w PZPR.
W latach: 1952-1956, oraz 1965-1972 poseł na Sejm PRL I, IV i V kadencji.
Źródła: AAN CK/VII-235; X/891.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Kierownik Wydział Wojskowy Komitet Centralny Warszawa PPR 02-1945 08-1945 PPR, PPS, PZPR, Struktura aparatu centralnego 1944-1980, oprac. W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, s. 13.
Zastępca Kierownika Wydział Personalny Komitet Centralny Warszawa PPR 06-1945 05-1948 PPR, PPS, PZPR, Struktura aparatu centralnego 1944-1980, oprac. W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, s. 8.
II Sekretarz Komitet Wojewódzki Łódź PPR 1948 15-12-1948 AAN CK/VII-235; X/891.
I Sekretarz Komitet Wojewódzki Łódź PZPR 15-12-1948 8-04-1949 PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 315.
Członek Centralna Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Centralny Warszawa PZPR 21-12-1948 PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 71.
Zastępca Przewodniczącego Centralna Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-05-1949 05-1950 AAN CK/VII-235; X/891.
I Sekretarz Komitet Wojewódzki Gdańsk PZPR 27-06-1950 3-06-1951 PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 303.
Kierownik Wydział Ogólny Komitet Centralny Warszawa PZPR 06-1951 03-1952 PPR, PPS, PZPR, Struktura aparatu centralnego 1944-1980, oprac. W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, s. 50.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Rolnictwa Warszawa 02-1952 02-1957 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 205.
Zastępca Członka Komitet Centralny Warszawa PZPR 17-03-1954 1968 PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 83, 112.
Inspektor Wydział Rolny Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-04-1957 1958 AAN X/891; CK/VII-235.
I Sekretarz Komitet Wojewódzki Kraków PZPR 20-01-1965 17-02-1971 PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 310.
Członek Komitet Centralny Warszawa PZPR 16-11-1968 1971 AAN CK/VII-235; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 123.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Nie figuruje w zasobie IPN.