Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Bogumił Zygmunt
Nazwisko: Ferensztajn
Miejsce urodzenia: Radom
Data urodzenia: 20-04-1934
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

Od 23.03.1960 r. w PZPR. Doktor nauk technicznych (1980). W okresie od 1969 do 1973 w Zarządzie Głównego Biura Studiów i Projektów Górniczych Gliwice.
Dyrektor Biura Studiów i Typizacji w Katowicach (1976-1982). W latach 1973 - 1984 radny WRN w Katowicach.
W latach 1985-1989 pełnił funkcję posła na Sejm PRL IX kadencji.
Źródło: Archiwum Rady Ministrów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dalej: ARM 3124/5, s. 7, 9; Polska Zjednoczona Partia Robotnicza Zjazdy, plenarne posiedzenia Komitetu Centralnego, władze naczelne I sekretarze Komitetów Wojewódzkich PZPR 1981-1986, oprac. J. Jakubowski, J. Szczeblewski, Warszawa 1986, dalej: PZPR, oprac. J. Jakubowski, 1986, s...



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Podstawowa Organizacja Partyjna Gliwice PZPR 1962 1963 ARM 3124/5, s. 9.
I Sekretarz Podstawowa Organizacja Partyjna Biura Projektów Górniczych Gliwice PZPR 1963 1969 ARM 3124/5, s. 9.
I Sekretarz Podstawowa Organizacja Partyjna Zarządu Głównego Biura Studiów i Projektów Górnictwa Gliwice PZPR 1970 1973 ARM 3124/5, s. 9.
Członek Komisja Węglowa Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 1971 1982 ARM 3124/5, s. 9.
Członek sekretariat Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 23-01-1982 6-11-1987 AP Kat, KW PZPR Kat, karta osobowa.
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 23-01-1982 6-11-1987 AP Kat, KW PZPR Kat, karta osobowa.
Członek Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 23-01-1982 6-11-1987 AP Kat, KW PZPR Kat, karta osobowa.
Sekretarz Ds. Ekonomicznych sekretariat Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 01-03-1982 10-12-1983 AP Kat, KW PZPR Kat, karta osobowa.
I Sekretarz sekretariat Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 10-12-1983 6-11-1987 AP Kat, KW PZPR Kat, karta osobowa.
Zastępca Członka Komitet Centralny Warszawa PZPR 14-05-1984 2-07-1986 PZPR, oprac. J. Jakubowski, 1986, s. 41
Członek Komitet Centralny Warszawa PZPR 02-07-1986 01-1990 PZPR, oprac. J. Jakubowski, 1986 , s. 59,62; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 349.
Zastępca Członka Biuro Polityczne Komitet Centralny Warszawa PZPR 02-07-1986 01-1990 PZPR, oprac. J. Jakubowski, 1986 , s. 86.
Minister Ministerstwo Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Warszawa Brak 24-10-1987 12-09-1989 ARM 3124/5, s. 5; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s.185.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Nie figuruje w zasobie IPN.