Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Romuald
Nazwisko: Żak
Miejsce urodzenia: SNÓW
Data urodzenia: 20-10-1944
Imię ojca: Jan
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.04.1967 do 20.07.1967 praktyka na stanowisku oficera obiektowego w Lotnictwie Marynarki Wojennej. Od 19.06.1969 do 25.09.1975 jako starszy pomocnik szefa Wydziału WSW w Ustce zabezpieczał kontrwywiadowczo 50 Batalion Zaopatrzenia w Cewicach. W latach 1981-1982 dziesięciomiesięczny kurs operacyjny przy Wyższej Szkole KGB w Moskwie. Od 1.06.1987 do 31.07.1987 praktyka w Oddziale II Zarządu III Szefostwa WSW w Warszawie. Od 29.02.1988 do 28.03.1988 kurs przeszkolenia oficerów WSW w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Od 3.10.1988 do 31.03.1989 praktyka na stanowisku zastępcy szefa Oddziału I Zarządu III Szefostwa WSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 01-10-1966
IPN BU 2174/7607 CAW 1921/03 748 akta osobowe i karta
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA BRAK DANYCH PRAKTYKANT - 05-04-1967
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ WSW USTKA POMOCNIK SZEFA - 01-07-1967
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ WSW USTKA STARSZY POMOCNIK SZEFA - 19-06-1969
ASW WARSZAWA STUDIA WYŻSZE ZAWODOWE (SPECJALNOŚĆ: PRAWNO-ADMINISTRACYJNA ORAZ OCHRONY BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO) SŁUCHACZ - 25-09-1975
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-07-1978
ZARZĄD WSW MW GDYNIA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER - 19-03-1979
ZARZĄD WSW MW GDYNIA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ I STARSZY OFICER - 02-07-1979
ZARZĄD WSW MW GDYNIA ODDZIAŁ III STARSZY OFICER - 05-05-1981
ZARZĄD WSW MW GDYNIA ODDZIAŁ III STARSZY SPECJALISTA - 30-07-1985
ZARZĄD WSW MW GDYNIA ODDZIAŁ WSW GDYNIA-OKSYWIE, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU - 18-04-1988
ZARZĄD WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ I SZEF płk 27-06-1989 31-07-1990
.