Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2020 08:10

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Leon
Nazwisko: Korepta
Miejsce urodzenia: PASIEKI
Data urodzenia: 23-06-1931
Imię ojca: Rafał
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W okresie 1.02.1986-31.12.1989 naczelnik Wydziału Informacji i Sprawozdawczości w Gabinecie Ministra MSW. W okresie 1.01.1989-31.07.1990 zastępca dyrektora Gabinetu Ministra MSW.
W okresie od 18.08. do 8.09.1967 delegowany służbowo do Bułgarii. W dniu 7.10.1977 nagrodzny nagrodą ministra spraw wewnętrznych III stopnia (zespołową) za opracowanie "Praca operacyjna Służby Bezpieczeństwa (wybrane zagadnienia)". Od 17.09. do 5.12.1970 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-10-1950
IPN BU 0604/1924 24236/V akta osobowe
MBP WARSZAWA SZEFOSTWO ZAOPATRZENIA, WYDZIAŁ OGÓLNO-ORGANIZACYJNY REFERENT - 01-10-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT - 01-07-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI, SEKCJA II MŁODSZY REFERENT - 01-06-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI, SEKCJA II REFERENT - 01-09-1953
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII, SEKCJA III REFERENT - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-01-1956
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII, SEKCJA III OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII KIEROWNIK SEKCJI - 01-09-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII INSPEKTOR - 01-07-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII, GRUPA DO SPECJALNYCH ZADAŃ STARSZY INSPEKTOR GRUPY DO SPECJALNYCH ZADAŃ - 27-02-1968
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IX STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IX ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IX ZASTĘPCA NACZELNIKA P.O. NACZELNIKA - 01-05-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 15-11-1971
ASW WARSZAWA KATEDRA ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA KIEROWNIK - 16-09-1972
ASW WARSZAWA INSTYTUT KRYMINALISTYKI I KRYMINOLOGII, ZAKŁAD TAKTYKI I TECHNIKI OPERACYJNEJ KIEROWNIK - 16-01-1973
ASW WARSZAWA INSTYTUT KRYMINALISTYKI I KRYMINOLOGII ZASTĘPCA DYREKTORA płk 01-04-1974 31-01-1986