Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Kazimierz Waldemar
Nazwisko: Rokoszewski
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 11-02-1923
Imię ojca: Wawrzyniec
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

Od 01.10.1954 r. do 15.07.1957 r. słuchacz WSNS.
Od 1972 r. do 1985 r. poseł na Sejm PRL VI-VIII kadencji.
Wedle materiału aktowego: "Z dniem 30 kwietnia 1982 r. zostaje zwolniony w Wydziale Kadr KC tow. K. Rokoszewski w charakterze kierownika Wydziału – KC PZPR, Wydział Kadr".
Źródla: AAN CK /IX/815.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor KW Olsztyn PZPR 01-01-1949 15-02-1949 AAN CK/IX/815.
I Sekretarz KP Bartoszyce PZPR 16-02-1949 28-02-1950 AAN CK/IX/815.
I Sekretarz KP Mrągowo PZPR 01-03-1950 31-10-1950 AAN CK/IX/815.
Kierownik Wydział Propagandowy KW Kielce PZPR 15-05-1952 31-01-1953 AAN CK/IX/815.
Sekretarz KW Kielce PZPR 01-02-1953 30-09-1954 AAN CK/IX/815.
Sekretarz KW Olsztyn PZPR 16-07-1957 10-01-1965 AAN CK/IX/815.
Sekretarz WKW Warszawa PZPR 11-01-1965 14-02-1971 AAN CK/IX/815.
Zastępca Członka KC Warszawa PZPR 16-11-1968 12-1971 PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 133.
I Sekretarz WKW Warszawa PZPR 17-02-1971 31-05-1975 AAN CK/IX/815; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 332.
Członek KC Warszawa PZPR 11-12-1971 07-1981 PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 148, 172, 201.
Kierownik Wydział Prasy, Radia i Telewizji KC Warszawa PZPR 06-05-1975 17-09-1977 Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR, red. K. Persak, s. 129.
Kierownik Wydział Kadr KC Warszawa PZPR 17-09-1980 26-10-1981 Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR, red. K. Persak, s. 116.