Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Adam Józef
Nazwisko: Kowalik
Miejsce urodzenia: Płaza
Data urodzenia: 15-12-1933
Imię ojca: Adam
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

Prawnik, w PZPR od 11.04.1951 r.
Od 03.1976 r. do 03.1980 r. poseł na Sejm PRL VII kadencji.
Źródła: AAN KC PZPR CK/VII-677; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991,



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny Komitet Warszawski Warszawa PZPR 02-11-1960 1961 AAN KC PZPR CK/VII-677.
Sekretarz Ekonomiczny KD - Mokotów Warszawa PZPR 03-05-1961 8-06-1963 AAN KC PZPR CK/VII-677.
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny Komitet Warszawski Warszawa PZPR 25-09-1965 1968 AAN KC PZPR CK/VII-677.
Kierownik Stołeczny Ośrodek Propagandy Partyjnej Komitet Warszawski Warszawa PZPR 24-02-1968 1969 AAN KC PZPR CK/VII-677.
I Sekretarz KD - Mokotów Warszawa PZPR 01-08-1969 1971 AAN KC PZPR CK/VII-677.
Sekretarz Komitet Warszawski Warszawa PZPR 03-1971 06-1975 AAN KC PZPR CK/VII-677; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 378.
I Sekretarz Komitet Wojewódzki Tarnobrzeg PZPR 04-06-1975 16-12-1976 PZPR. Cz. I, Zjazdy i plenarne posiedzenia KC od I do IX Zjazdu (porządek dzienny, źródła). Cz. II, Członkowie władz naczelnych oraz I sekretarze KW PZPR 21 XII 1948 – 31 XII 1982, oprac.: W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, W-wa 1983, s. 328.
Zastępca Członka Komitet Centralny Warszawa PZPR 12-12-1975 02-1980 PZPR. Cz. I, Zjazdy i plenarne posiedzenia KC od I do IX Zjazdu (porządek dzienny, źródła). Cz. II, Członkowie władz naczelnych oraz I sekretarze KW PZPR 21 XII 1948 – 31 XII 1982, oprac.: W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, W-wa 1983, s. 178.
Minister Ministerstwo Handlu Wewnętrznego i Usług Warszawa 02-12-1976 12-06-1981 AAN KC PZPR CK/VII-677; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 167, 188.
Członek Komitet Centralny Warszawa PZPR 15-02-1980 07-1981 AAN KC PZPR CK/VII-677; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 377, 378; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 198.
Przewodniczący Komitet ds. Rynku Wewnętrzengo przy Radzie Ministrów Warszawa 04-1980 08-1980 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 378.
Podsekretarz Stanu - Sekretarz Komisji Komisja Współpracy Gospodarczej z Zagranicą Urząd Rady Ministrów Warszawa 22-11-1982 AAN KC PZPR CK/VII-677.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Nie figuruje w zasobie IPN.