Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Anatol
Nazwisko: Rubicki
Miejsce urodzenia: Rzeszów
Data urodzenia: 13-08-1911
Imię ojca: Leon
Imię matki: Ewa
Znany/a też jako:
Rubinfeld

Dodatkowe informacje:

Pseudonim "Józek". W latach 1932-1938 członek Komunistycznej Partii Polski - członek KD w Rzeszowie. Za swoją działalność kilkakrotnie więziony w latach 1932, 1933 (udział w powstaniu chłopskim w okolicach Rzeszowa) i 1939 (za wystąpienie przeciwko "udziałowi Polski w zaborze Czechosłowacji"). W latach 1930-1932 w Komunistycznym Związku Młodzieży Polskiej w Rzeszowie.
W PPR od 01.1946 r., w PZPR od 12.1948 r.
Od 01.1946 r. do 05.1947 r. kierownik gospodarczy albo zastępca kierownika personalnego w KW PPR (brak miejscowości, prawdopodobnie w Olsztynie).
W 1953 r. powiatowy pełnomocnik partii i rządu do spraw skupu na powiat ełcki.
Słuchacz Szkoły Partyjnej Komitetu Centralnego PZPR w Warszawie od 01.09.1953 r.
Brak dat zakończenia pracy na stanowisku: instruktora Wydziału Personalnego KW PPR w Olsztynie, przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej w Olsztynie, słuchacza Szkoły Partyjnej w Warszawie.
Na konferencji 17.10.1954 r. nie został wybrany na członka KW i Egzekutywy KW PZPR w Białymstoku.
Prawdopodobnie przniesiony do Bydgoszczy.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Wydział Personalny Komitet Wojewódzki Olsztyn PPR 02-1947 APB, KW PZPR, sygn. 4645, Akta osobowe
Przewodniczący Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Olsztyn PPR 05-1947 APB, KW PZPR, sygn. 4645, Akta osobowe
Przewodniczący Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 01-08-1951 31-08-1953 APB, KW PZPR, sygn. 4645, Akta osobowe
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 24-05-1953 17-10-1954 APB, KW PZPR, sygn. 3, Konferencje
Członek Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 24-05-1953 17-10-1954 APB, KW PZPR, sygn. 3, Konferencje