Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Eugeniusz
Nazwisko: Złotorzyński
Miejsce urodzenia: Olszanka
Data urodzenia: 06-01-1928
Imię ojca: Wincenty
Imię matki: Stefania
Dodatkowe informacje:

Inna data urodzenia: 06.01.1918.
Członek Związku Młodzieży Wiejskiej "Wici" w latach 1947-1948, Związku Młodzieży Polskiej w okresie 1948-1950.
W PZPR od 17.09.1950 - kandydat, od 14.06.1951 - członek.
W Związku Nauczycielstwa Polskiego od 1949r. (prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Suwałkach od 1961 do 1962), w Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Radzieckiej od 1949r.
Był sekretarzem POP, członkiem KG PZPR w Przerośli, członkiem KM PZPR w Suwałkach - brak dat.
W okresie 1954-1955 kierownik referatu szkoł podstawowych albo zastępca kierownika Wydziału Oświaty w Prezydium PRN w Suwałkach.
W latach 1960-1962 i w 1969r. członek Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej w Białymstoku. Do 1962r. przez dwie kadencje członek KP PZPR w Suwałkach. W 1962r. i 1968r. członek Egzekutywy KP PZPR w Suwałkach. Od 1962r. najpierw sekretarz organizacyjny, potem propagandy (nie wiadomo, od kiedy).
W 1967r. kierownik Ośrodka Szkoleniowego Prezydium WRN w Białymstoku. W latach 1967-1970 przewodniczący Prezydium PRN w Suwałkach.
Inna data rozpoczęcia pracy na stanowisku I Sekretarza KP PZPR w Suwałkach: 16.02.1970.
W 1972r. ukończył Kurs 3-miesięczny w Wyższej Szkole Partyjnej w Moskwie.
12.05.1975 pełnomocnik rządu ds. utworzenia woj. suwalskiego, a od 01.06.1975 do 04.04.1981 wojewoda suwalski .
Na konferencji 24.06.1981 nie został wybrany na członka KW i Egzekutywy KW PZPR w Suwałkach.
Słuchacz Wydziału Ekonomiki Przemysłu w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawa PZPR w okresie 01-10-1964 31-07-1967.
e



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Komitet Powiatowy Suwałki PZPR 01-05-1955 31-05-1955 APB, KW PZPR, sygn. 5179, Akta osobowe
Kierownik Powiatowy Ośrodek Propagandy Partyjnej Komitet Powiatowy Suwałki PZPR 01-06-1955 31-08-1956 APB, KW PZPR, sygn. 5179, Akta osobowe
Sekretarz Organizacyjny I Propagandy Komitet Powiatowy Suwałki PZPR 01-04-1962 30-09-1964 APB, KW PZPR, sygn. 5179, Akta osobowe
I Sekretarz Komitet Powiatowy Suwałki PZPR 15-02-1970 4-01-1972 APB, KW PZPR, sygn. 5179, Akta osobowe
Członek Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 04-04-1971 1975 APB, KW PZPR, sygn. 5179, Akta osobowe
Sekretarz Propagandy Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 05-01-1972 12-05-1975 APB, KW PZPR, sygn. 5179, Akta osobowe
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 06-04-1973 1975 APB, KW PZPR, sygn. 5179, Akta osobowe
Członek Komitet Wojewódzki Suwałki PZPR 15-11-1975 24-06-1981 APS, KW PZPR, sygn. 1442, Informator
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Suwałki PZPR 15-11-1975 24-06-1981 APS, KW PZPR, sygn. 1442, Informator