Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stanisław Andrzej
Nazwisko: Zgrzywa
Miejsce urodzenia: Boratyn pow. Sokal (ZSRR)
Data urodzenia: 29-11-1919
Imię ojca: Jan
Dodatkowe informacje:

Członek PPR od 1946 (względnie 1947 – rozbieżne dane), w PZPR od 1948.
Członek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci; w 1948 członek i wiceprzewodniczący Zarządu Głównego.
Pracował na stanowiskach kierowniczych jako:
- 01.09.1945-31.08.1947 (względnie 1946-1947 – rozbieżne dane) kierownik Szkoły Podstawowej w Konopnym pow. Hrubieszów,
- 01.09.1947-31.08.1948 (względnie 1947-1949 – rozbieżne dane) kierownik Szkoły Podstawowej w Grabowcu,
- 01.09.1948-31.03.1950 (względnie 1949-1951 – rozbieżne dane) dyrektor Liceum Ogólnokształcące Robotniczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie,
- 31.03.1950-12.05.1952 kierownik Hoteli Oddziału Grodzkiego TPD w Lublinie,
- 15.12.1953-15.07.1955 (względnie 1953-1954 – rozbieżne dane) kierownik biura Wojewódzkiego Komitetu Frontu Jedności Narodu (WK FJN) w Lublinie.
W okresie 15.10.1963-04.09.1968 był radcą Ambasady PRL w Sofii.
Od 15.12.1968 Sekretarz WK FJN w Lublinie.
Od 1969 radny Wojewódzki Rady Narodowej, od 1980 przewodniczący WRN.
Ukończył 2-letnią szkołę partyjną przy KC PZPR.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Miejski Lublin PZPR 1951 1954 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2959
I Sekretarz Komitet Uczelniany UMCS Lublin PZPR 01-03-1952 31-12-1953 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2959
Kierownik WOPP (WOKI) Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-07-1955 1-03-1957 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2959
Kierownik Wydział Propagandy Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-03-1957 10-03-1962 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2959
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 09-10-1961 14-10-1963 APL, KW PZPR Lublin 1266/8-11
Sekretarz Propagandy Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 10-03-1962 14-10-1963 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2959
Przewodniczący Komisja Prasowa Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 29-06-1962 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2959
Członek/ Przewodniczący Wojewódzka Komisja Rewizyjna Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 1969 1981 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2959