Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Augustyn
Nazwisko: Wajda
Miejsce urodzenia: STUDZIENICE
Data urodzenia: 16-09-1927
Imię ojca: Karol
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR (od 1952). Przewodniczący koła OM TUR w latach 1946-1948. Wg świadectwa pracy z akt osobowych z AAN w latach 01.08.1954-01.01.1960 pracował w KC PZPR w Warszawie na stanowiskach referenta i instruktora Wydziału Organizacyjnego, w latach 1971-1975 był wiceprezesem ZG TWP w Warszawie. Na listach płac za miesiące wrzesień i październik 1971 figuruje jako b. Sekretarz [Źródła: AAN, KC PZPR, CK/X/471; ŁAD, KW PZPR w Opolu, Listy płac, sygn.2/22].



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Wydział Organizacyjny Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-07-1954 30-09-1959 AP Opole, KW PZPR w Opolu, Akta osobowe, sygn.3264.
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Opole PZPR 01-10-1957 1-11-1971 AP Opole, KW PZPR w Opolu, Akta osobowe, sygn.3264; APO, KW PZPR w Opolu, sygn.330.
I Sekretarz Komitet Miejski Opole PZPR 01-12-1959 30-09-1964 AP Opole, KW PZPR w Opolu, Akta osobowe, sygn.3264.
I Sekretarz Komitet Miejski i Powiatowy Opole PZPR 01-10-1964 15-06-1968 AP Opole, KW PZPR w Opolu, Akta osobowe, sygn.3264.
Sekretarz Organizacyjny Komitet Wojewódzki Opole PZPR 16-06-1968 31-10-1971 AP Opole, KW PZPR w Opolu, Akta osobowe, sygn.3264; AAN, KC PZPR, CK/X/471; ŁAD, KW PZPR w Opolu, Listy płac, sygn.2/19-2/22.
Inspektor Instytut Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-04-1975 30-09-1978 AAN, KC PZPR, CK/X/471.
Zastępca Dyrektora Instytut Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-10-1978 18-05-1981 AAN, KC PZPR, CK/X/471.
Dyrektor Instytut Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu Komitet Centralny Warszawa PZPR 19-05-1981 31-12-1981 AAN, KC PZPR, CK/X/471.
I Zastępca Dyrektora Instytut Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-01-1982 31-07-1984 AAN, KC PZPR, CK/X/471.