Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zdzisław
Nazwisko: Kalinowski
Miejsce urodzenia: LUBLIN
Data urodzenia: 01-04-1932
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

W okresie 14.12.1954-19.09.1965 zawodowa służba wojskowa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OS WOP KĘTRZYN SZKOŁA CHORĄŻYCH SŁUCHACZ - 15-09-1951
IPN BU 0242/2333, IPN BU 2282/5510, IPN BU 2300/1486 22339/V, CAW 1217/96/495 akta osobowe i karta
WOP SZCZECIN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA 12 POMORSKIEJ BRYGADY - 06-09-1953
WOP SZCZECIN 12 POMORSKA BRYGADA, BATALION ODWODOWY, KOMPANIA VI, PLUTON I DOWÓDCA - 08-10-1953
WOP WARSZAWA DOWÓDZTWO, ODDZIAŁ KADR, WYDZIAŁ OFICERÓW LINIOWYCH POMOCNIK SZEFA ppor. 15-11-1953 14-12-1954
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 20-09-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR I SZKOLENIA, WYDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-10-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR I SZKOLENIA, WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 15-01-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-03-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 01-01-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ V, ZESPÓŁ DS.SŁUŻBY MILICJI INSPEKTOR - 01-04-1971
MSW WARSZAWA SAMODZIELNY WYDZIAŁ ORGANIZACYJNY, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY MILICJI INSPEKTOR - 10-11-1971
MSW WARSZAWA SAMODZIELNY WYDZIAŁ ORGANIZACYJNY STARSZY INSPEKTOR DS. ZAOPATRZENIA JEDNOSTEK WOJSKOWYCH - 01-11-1972
MSW WARSZAWA BIURO ORGANIZACYJNE STARSZY INSPEKTOR - 01-09-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ VI, GRUPA DS. KLUBÓW EMERYTÓW I RENCISTÓW MILICJI OBYWATELSKIEJ NACZELNIK-KIEROWNIK KLUBU - 01-04-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ X NACZELNIK - 01-07-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ VIII NACZELNIK - 15-01-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ VI NACZELNIK płk 15-07-1982 05-04-1990
.