Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef
Nazwisko: Kłusak
Miejsce urodzenia: WIEPRZ
Data urodzenia: 03-08-1922
Imię ojca: Karol
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

Wg charakterystyki z 18.08.1951, w tym okresie pełnił funkcję zastępcy szefa PUBP w Tarnowie; 01.03.1952 został zatwierdzony na to stanowisko ze względu na sprzeciw ze strony władz PZPR. Wg wniosku personalnego z 03.1956, pełnił funkcję kierownika Delegatury nr 13 w Tarnowie już od połowy marca 1956.
06.10.1952 ukarany przez dyrektora Biura ds. Funkcjonariuszy 21-dniowym aresztem za dopuszczenie do pobicia oskarżonego podczas przesłuchania.


Kursy i szkolenia: W okresie 09.08.1946 - 31.10.1946 słuchacz VII kursu Szkoły Specjalnej przy WUBP w Krakowie. W okresie 26.04.1949 - 31.05.1949 słuchacz Miesięcznego Kursu Referentów Powiatowych przy CW MBP w Legionowie.


Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO GŁĄBCZYCE POSTERUNEK W BAWOROWIE MILICJANT - 28-05-1945 12-10-1945
IPN Kr 059/29 6041/SB akta osobowe i karta
PUBP ŻYWIEC BRAK DANYCH MŁODSZY REFERENT - 04-04-1946
PUBP ŻYWIEC REFERAT V MŁODSZY REFERENT - 01-10-1947
PUBP MIECHÓW REFERAT V STARSZY REFERENT - 01-11-1948
PUBP BIAŁA KRAKOWSKA PLACÓWKA W OŚWIĘCIMIU STARSZY REFERENT - 30-06-1949
PUBP BIAŁA KRAKOWSKA REFERAT V STARSZY REFERENT - 01-08-1950
PUBP TARNÓW KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT - 01-08-1951
PUBP TARNÓW KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 01-03-1952
UBP na MiP TARNÓW KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 01-05-1952
PUdsBP TARNÓW KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 01-04-1955
WUdsBP KRAKÓW DELEGATURA NR 13 W TARNOWIE, KIEROWNICTWO KIEROWNIK kpt. 01-06-1956 31-12-1956
KP MO TARNÓW REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA, PUNKT "W" OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 21-02-1959
KP MO TARNÓW REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-09-1963
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-11-1965
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ IV, GRUPA INSPEKTORÓW OPERACYJNYCH INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ IV, GRUPA INSPEKTORÓW OPERACYJNYCH STARSZY INSPEKTOR kpt. 01-09-1970 31-07-1971
.