Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2018 13:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tadeusz Adam
Nazwisko: Walichnowski
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 26-02-1928
Imię ojca: Jan
Imię matki: Leokadia
Dodatkowe informacje:

Wg karty ewidencyjnej, na starszego oficera operacyjnego Wydziału III Departamentu I MSW mianowany z dniem 1.07.1958. ///
W okresie 1.10.1961-01.08.1965 delegowany do pracy w rezydenturze w Wiedniu (oficjalnie: attaché, a od lipca 1964 II sekretarz Ambasady PRL w Austrii). ///
W okresie 4.01.1969-08.12.1980 praca w PAN i jako naczelny dyrektor Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. ///
Delegowany służbowo: od 5.10.1981 do 11.10.1981, od 18.10.1882 do 24.10.1982, od 24.10.1983 do 30.10.1983, od 16.06.1985 do 23.06.1985, od 17.11.1985 do 23.11.1985 od 23.06.1987 do 28.06.1987 oraz od 19.12.1987 do 24.12.1987 ZSRR, od 20.09.1982 do 26.09.1982, od 18.11.1984 do 24.11.1984 oraz od 11.05.1987 do 17.05.1987 do Bułgarii, od 21.04.1985 do 29.04.1985 do Syrii, od 24.11.1986 do 27.11.1986 do Czechosłowacji.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP OSTRÓDA EKSPOZYTURA KOLEJOWA, PLACÓWKA W OLSZTYNIE MŁODSZY REFERENT - 15-12-1946
IPN BU 0194/2617, IPN BU 2174/6639 12644/V, 1783/90/3888 akta osobowe i karta
PUBP OSTRÓDA EKSPOZYTURA KOLEJOWA, PLACÓWKA W OLSZTYNIE REFERENT - 01-07-1947
PUBP OSTRÓDA REFERAT KOLEJOWY, PLACÓWKA EKSPOZYTURY KOLEJOWEJ REFERENT - 01-10-1947
PUBP OSTRÓDA REFERAT KOLEJOWY STARSZY REFERENT - 01-01-1948
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ I, SEKCJA I KIEROWNIK - 15-06-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VIII, WYDZIAŁ I, SEKCJA II STARSZY REFERENT P.O. KIEROWNIKA - 01-03-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VIII, WYDZIAŁ I, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-10-1951
MBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-07-1954
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VIII, WYDZIAŁ I, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-08-1954
MBP WARSZAWA GABINET MINISTRA, WYDZIAŁ I, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-11-1954
KdsBP WARSZAWA GABINET PRZEWODNICZĄCEGO, WYDZIAŁ PRAWNO-NORMATYWNY RADCA - 01-04-1955
SDepI WARSZAWA DWULETNIA SZKOŁA SŁUCHACZ - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY-KIEROWNIK ZESPOŁU - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-10-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR P.O. NACZELNIKA - 01-08-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-05-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III ZASTĘPCA DYREKTORA płk 15-12-1967 04-01-1969
ASW WARSZAWA BRAK KOMENDANT gen. bryg. 08-12-1980 31-05-1990