Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zbigniew Maciej
Nazwisko: Jabłoński
Miejsce urodzenia: SZCZAWIN
Data urodzenia: 14-02-1940
Imię ojca: Józef
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W okresie 16.02.1988-30.06.1989 szef WUSW w Piotrkowie Trybunalskim. W okrsie 01.07.1989-31.07.1990 zastępca szefa Służby Zabepieczenia Operacyjnego w Gabinecie Ministra MSW (w stopniu płk).
W okresie 11.04.1973-17.04.1973 delegowany służbowo do NRD.
W okresie od 10.02.1965 do 27.02.1965 kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Od 5.09.1966 do 21.07.1967 Roczna Oficerska Szkoła Operacyjna Służby Bezpieczeństwa w CW MSW w Legionowie. Od 16.12.1972 do 21.12.1972 kurs z zakresu kierunków i organizacji rozpracowywania zakonów, duszpasterstwa akademickiego i grup nieformalnych.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO BRZEZINY REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-12-1964
IPN BU 0604/1925 24237/V akta osobowe
KP MO BRZEZINY REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA OFICER - 01-04-1967
KW MO WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-10-1967
KW MO WARSZAWA WYDZIAŁ IV INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-11-1967
KW MO WARSZAWA WYDZIAŁ IV STARSZY INSPEKTOR - 01-11-1970
KW MO WARSZAWA WYDZIAŁ IV KIEROWNIK GRUPY - 01-12-1971
KW MO WARSZAWA WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-10-1973
KW MO CIECHANÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO CIECHANÓW WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 01-06-1975
ASW WARSZAWA SPECJALNOŚĆ: PRAWNO-ADMINISTRACYJNA ORAZ OCHRONY PORZĄDKU I BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO SŁUCHACZ - 04-08-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I INSPEKTOR - 01-07-1979
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-08-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I NACZELNIK - 01-04-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV ZASTĘPCA DYREKTORA - 10-05-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT VI DYREKTOR ppłk 01-03-1985 15-02-1988