Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Wiesław
Nazwisko: Ociepka
Miejsce urodzenia: Sosnowiec
Data urodzenia: 16-02-1922
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Weronika
Dodatkowe informacje:

Od 27.01.1945 r. w PPR, od 15.12.1948 r. w PZPR.
Od 1945r. członek ZWM a następnie ZMP i organizator w Zagłębiu Dąbrowskim [w 1945r. przew. ZM w Sosnowcu, 1945-1946 kier. wydziału w ZG, 1948-1953 kier. wydziału i sekr. ZG]. W latach 1946-1948 kier. wydziału w Centralnej Komisji Związków Zawodowych.
Od 1953 r. do 1955 r. słuchacz Dwuletniej Szkoły Partyjnej.
Od 03.1972 r. 02.1973 r. poseł na Sejm PRL VI kadencji.
W dniu 28.02.1973 r. zginął w katastrofie lotniczej pod Szczecinem.
Źródła: AAN 237/XXIII-724; IPN BU 2347/10/CD/1; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Starszy Instruktor Wydział Organizacyjny KC Warszawa PZPR 1955 10-1955 AAN 237/XXIII-724, IPN BU 2347/10/CD/1;
Sekretarz Organizacyjny KW Szczecin PZPR 08-10-1955 04-1960 AAN 237/XXIII-724, IPN BU 2347/10/CD/1;
Zastępca Kierownika Wydział Administracyjny KC Warszawa PZPR 26-03-1960 06-1971 AAN 237/XXIII-724, IPN BU 2347/10/CD/1;
Zastępca Członka KC Warszawa PZPR 20-06-1964 12-1971 IPN BU 2347/10/CD/1; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 115, 132.
Kierownik Wydział Administracyjny KC Warszawa PZPR 29-06-1971 12-1971 AAN 237/XXIII-724, IPN BU 2347/10/CD/1;
Członek KC Warszawa PZPR 11-12-1971 28-02-1973 AAN 237/XXIII-724; IPN BU 2347/10/CD/1; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 147.
Minister Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Warszawa 22-12-1971 28-02-1973 AAN 237/XXIII-724; IPN BU 2347/10/CD/1; Naczelne władze państwowe Polski Ludowej 1944-1979, T. Mołdawa, s. 198.