Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Konrad Marcin
Nazwisko: Straszewski
Miejsce urodzenia: CZERNIEJEWO
Data urodzenia: 19-02-1927
Imię ojca: Marcin
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

Delegowany służbowo: od 17.03.1966 do 23.03.1966 do Wiednia, od 16.02.1970 do 28.02.1970 do Czechosłowacji i Bułgarii, od 18.11.1975 do 22.11.1975, od 29.10.1979 do 30.10.1979 oraz od 5.04.1980 do 14.04.1980 do ZSRR, od 3.05.1977 do 6.05.1977 do Bułgarii, od 12.06.1978 do 14.06.1978 do NRD, od 8.04.1983 do 16.04.1983 do Włoch i Hiszpanii. W okresie od 25.11.1981 do 18.02.1983 dyrektor generalny MSW, a następnie od 18.02.1983 do 2.07.1985 podsekretarz stanu MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ V, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 21-08-1952
IPN BU 01552/2 24861/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT XI, WYDZIAŁ II, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 15-01-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT XI, WYDZIAŁ II, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-02-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT VI, WYDZIAŁ II, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT VI, WYDZIAŁ II, SEKCJA I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ V STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ V STARSZY INSPEKTOR - 01-03-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR - 15-06-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I NACZELNIK - 15-06-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-06-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV DYREKTOR gen. bryg. 01-12-1974 25-11-1981