Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Piotr Michał
Nazwisko: Walczyk
Miejsce urodzenia: OKÓŁ
Data urodzenia: 29-06-1923
Imię ojca: Michał
Imię matki: Agnieszka
Dodatkowe informacje:

Wg ankiety specjalnej z 9.10.1945, pracę w PUBP w Starachowicach rozpoczął na stanowisku sekretarza. ///
Od 1967 delegowany w charakterze inspektora ds. Służby Bezpieczeństwa do pracy przy KDMO w Zwierzyńcu w Krakowie. ///
W okresie 1.09.1945-21.01.1946 Centralna Szkoła MBP w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP STARACHOWICE BRAK DANYCH WARTOWNIK - 05-05-1945
IPN Kr 059/65 6099/SB akta osobowe i karta
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ IV, SEKCJA II REFERENT - 16-03-1946
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ IV, SEKCJA V REFERENT - 28-03-1946
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA V REFERENT - 01-02-1949
WUBP KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-02-1949
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA V STARSZY REFERENT - 01-07-1951
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA V "A" STARSZY REFERENT - 01-04-1952
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA III STARSZY REFERENT P.O. KIEROWNIKA - 01-03-1953
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-08-1953
CW MBP LEGIONOWO ROCZNY KURS PRZESZKOLENIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 01-09-1954
WUdsBP KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 01-07-1955
WUdsBP KRAKÓW WYDZIAŁ III, SEKCJA V KIEROWNIK - 01-09-1955
PUdsBP NOWY SĄCZ BRAK KIEROWNIK - 01-10-1955
KP MO NOWY SĄCZ BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-01-1957
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1958
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III, GRUPA INSPEKTORÓW OPERACYJNYCH INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III, GRUPA INSPEKTORÓW OPERACYJNYCH STARSZY INSPEKTOR - 01-09-1970
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III, GRUPA INSPEKTORÓW OPERACYJNYCH KIEROWNIK kpt. 01-09-1972 15-08-1973
.