Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mikołaj
Nazwisko: Pawlukiewicz
Miejsce urodzenia: MIKULICZE
Data urodzenia: 28-09-1927
Imię ojca: Aleksander
Imię matki: Olga
Dodatkowe informacje:

W aktach osobowych funkcjonariusza w ankiecie personalnej jako data urodzenia podana jest: 26.09.1927. W 1948 VII wojewódzki kurs specjalny przy WUBP w Białymstoku. W okresie od 5.04.1967 do 23.06.1967 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa w CW MSW w Legionowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ V, SEKCJA III MŁODSZY REFERENT - 01-06-1948
IPN Rz 0056/4034 4319/V akta osobowe i karta
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ V, SEKCJA III REFERENT - 10-02-1949
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ V STARSZY REFERENT DS. OGÓLNYCH - 01-05-1949
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ V STARSZY REFERENT DS. SPRAWOZDAWCZOŚCI - 01-06-1950
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 01-04-1951
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ PERSONALNY STARSZY REFERENT DS. DOBORU KADR - 01-02-1952
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ KADR, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-06-1952
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ KADR ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1953
WUdsBP RZESZÓW INSPEKTORAT KIEROWNICTWA INSPEKTOR - 01-04-1955
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ II, SEKCJA III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
CW MSW LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA STARSZYCH OFICERÓW OPERACYJNYCH SŁUCHACZ - 01-09-1957
KW MO RZESZÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 24-07-1959
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 01-08-1959
KW MO RZESZÓW SAMODZIELNA SEKCJA REJESTRACJI CUDZOZIEMCÓW KIEROWNIK - 01-10-1960
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO P.O. NACZELNIKA - 01-11-1965
KW MO RZESZÓW BRAK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 31-12-1966
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ "C", SEKCJA I KIEROWNIK JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA mjr 01-10-1967 30-04-1969
.